Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valentin napra süti sütés? Az...

Valentin napra süti sütés? Az ihlet megvan, de mégis hogy kell ilyet? Valaki valami receptet esetleg tud? Hogyan csináljam? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Sütésben nem túl tapasztalt lány kér segítséget :D Köszönöm!


2012. jan. 24. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan mire vagy kivancsi?(:


Az elso az szerintem egy sima linzer teszta, csak a szaggatoja ilyen szivecskes.

A masodik egy kosarka, az is szivecske forma, gondolom vmi mascarpone kremmel, es tetejere talan meg van zseltin a gyulcson, de azt nem latom jol.

A harmadik: Szerintem ez vmi keksz, de talan ha csinalnal egy pogacsa teszte szeru, kakaos es edes tesztat, azt szaggatnad ki pogacsa szaggatoval, es réteegezned csoki kremmel meg lehet oldani. A teteje meg egy sablon vagva es porcukorral hintve.

A negyedik szerintem egy pite, sima gyumolcsos.


Itt talalhatsz recepteket(pite, krem, kosarka):

www.nosalty.hu


Az a gond, hogy nem tudom, hogy ilyen speci szaggatokat(ez a szivecskes) hol lehet beszerezni, mert egyebkent nem nehez recept egyik sem.

En gyakran sutok, de nekem sincs sajnos szives szaggatom, szoval, ha talalnal valahol, kerlek ir majd meg nekem, koszi.(:

20/L

2012. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első az linzi eper lekvárral:

30dkg liszt, 20dkg vaj, 10dkg porcukor, 1tojás sárgája, 1 cs. vanilin cukor fél cutrom héja és leve


A vajat elmorzsolod a liszttel, majd a többi hozzávalóval össze gyúrod.

Ha sokáig gyúrod és meglágyul, ne tegyél ozzá lisztet, hanem foliába becsomagolva tedd a hűtűbe 1 órára.

Lehet kapni 3db-os szív süti kiszúrót, az egész tésztát kiszaggatod a legnagyobbal, majd minden másodikba bele szaggatod a legkissebbel a közepébe a szívet.180°C sütőben arany barnára sütöd majd 1 simát és egy lyukasat eper lekvárral össze ragasztasz.


A második habos eper kosár:

50dkg liszt, 10dkg cukor, 6tojás sárgája, 25dkg rama, 1cs sütőpor, kb 2ek tej


Az egészet össze gyúrod, az elöbbi forma segítségével kialakítod a szív formát, 180°C sütőben megsütöd, vanilliás tejszínhabbal megtöltöd (tegyél bele habfixálót) és eperrel díszíted.


A harmadik mákos piskóta:

15 ek cukor, 3 tojás, 3dl tejföl, 15 ek liszt, 3 mokkás kanál szódabikarbóna, 6ek kakaó (nem cukrozott)


A cukrot az egész tojásokkal habosra kevered, hozzá adod a tejfölt, majd a szódabikarbónás lisztet végül a kakaót.Közepes hőfokon 12-15 perc alatt megsütöd.Pogácsa szaggató segítségével köröket, vagy akár szíveket szaggatsz belőle, még melegen.

A máktöltelékhez, a mákot cukorral kis citrom hájjal és vanilliás cukorral tejben sűrűre főzöd, és a piskóta korongok közé töltöd.


Az utolsó töltött linzer:


A tésztája ugyan az mint az elsőnek, csak itt 2 nagy szívet vágsz ki, és az egyikben vágod a kicsi szívet.

Fagyasztott erdei gyümölcsöt cukor szirupban kicsit megfőzöd, vigyázva hogy a gyümölcsök ne főljenek szét.Ráhalmozod a sima lapra, a szélét megkened tojással, majd rárakod a másik lapot is.Villával a széleit kicsit nyomkodd össze, és kristálycukorral megszórva süsd meg.

2012. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek:


A nagyobb coopokban most van így valentin elött :)

2012. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)Sokat segítettetek! Láttam ma az egyik kisebb tescoban szíves szaggatókat, de annyira nem nyerték el a tetszésem...majd akkor még megnézem a coopos verziókat is:D még egyszer köszönöm!
2012. jan. 24. 18:26
 5/5 irokob válasza:
Állítólag itt lesznek Valentin napi receptek hamarosan: [link]
2012. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!