Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi ennek az ételnek a neve?

Mi ennek az ételnek a neve?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi! Keresem egy étel nevét, illetve a receptjét! Ez egy rakott tészta jellegű főétel, jénaiban szokás elkészíteni. Egy réteg nagykocka tészta, valamilyen túrós és tejfölös (esetleg tejszínes?) massza, és darált húsos, hagymás, fűszeres alap. Ezek egymásra vannak rétegezve, a legtetején reszelt sajt és sütőben megpirítva! Ráismert valaki? Neve? Esetleg pontos receptje? Köszi!
2012. jan. 25. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem az, ez lasagne! mint írtam, túrós krém van benne és nagykocka tészta! Nem NAGY kocka, hanem "nagykocka"! Ez a hivatalos neve! Mint a krumplis tésztában! teccikérteni?
2012. jan. 25. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Az első válaszadónak ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy válaszolt, még bunkó stílusban ki is oktatod.. Gratulálok
2012. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezt csak simán rakott tészta néven ismerem, de én nem teszek bele túrót. Leírom neked, hogy én hogy csinálom, bár nem biztos, hogy erre gondolsz, de így is nagyon finom.

25 dkg fodros nagykocka tésztát megfőzök nem túl puhára. 1 teáskanál olajjal összekeverem + kicsit megsózom. 2 kis doboz tejfölt elkeverek 2 egész felvert tojással és 10 dkg reszelt sajttal, beleforgatom a kifőtt tésztát. 20-25 dkg darált húsból hagyományos bolognai alapot készítek.

Most jön a rétegezés. Egy kisebb tepsit vagy jénait kikenek kevés vajjal vagy olajjal, beleteszem a tejfölös-sajtos-tojásos tészta felét. Erre a húsos bolognai alap felét, majd ismét a tészta másik fele, és végül befedem a maradék húsos szósszal. Megszórom 10 dkg reszelt sajttal. Előmelegített sütőben, 180-200 fokon (alsó-felső sütés), addig sütöm, amíg a teteje picit megpirul (20-25 perc).

Bármilyen tésztával jó, én általában pennével vagy fodros nagykockával készítem.

2012. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! meg fogom csinálni, de teszek bele egy kis túrót is :)
2012. jan. 25. 18:52
 6/8 A kérdező kommentje:
miért is voltam bunkó? nem értem! csak jeleztem, hogy nem egyről beszélünk! na mindegy...
2012. jan. 25. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
simán rakotttészta
2012. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
mert bunkó voltál! ez a teccikérteni meg nem NAGY kocka hanem nagykocka meg ilyesmi stílus nagyon bunkó és paraszt! Mintha a válaszoló egy kis tudatlan barom lenne! Én is a lazannyára gondoltam, bocsánat!
2012. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!