Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ízű a nyúl hús? Az...

Milyen ízű a nyúl hús? Az izét befolyásolja a neme és hogy mennyi idős?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 23:22
 1/4 anonim válasza:

Nyúl ízű, jobban nem tudom körülírni. Ugyanúgy mint a többi állatnál, itt is befolyásolja az ízét mindenféle, mit evett, milyen körülmények között élt...stb.


Kóstold meg, és megtudod :D

2012. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen befolyásolja hogy hím/nőstényt,kora meg hogy miket evett, és hogy milyen tisztán volt tartva.

Sőt amit megtudtam még az is hogy frissen vagy fagyasztás után van elkészítve.(fagyasztás után más ízű,rosszabb)


Amúgy én nem mondanám hogy nyúl ízű, szerintem nincs jellegzetes íze mint pl. birkának.

Szerintem olyan mint a csirke, csak kicsit rágósabb és édeskésebb a húsa, szerintem finom.

Pont most hétvégén is ettem, nyúlhúslevest, meg nyúlsültet.

Ha nem mondták volna hogy mi, azt tippelem hogy csirke.


Ajánlom,próbáld ki nyugodtan.

Üdv.

2012. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyúlhús a nyúlhústól ugyanúgy különbözik, mint a csirke a csirkétől, vagy a csirke a kakastól. De a különbséget csak akkor fogod érteni, ha ettél már csak kukoricán élt szabadban szaladgálós csirkét és kakast, és hal ízű táposcsirkét és kakast.

Azért elég nehéz összekeverni a bármilyen csirke és a bármilyen nyúl ízét. A nyúlnak édesebb az íze, és még a táposnyúl is szárazabb, izmosabb, mint a csirke.

Finom a nyúlhús, kóstold meg. De, ha te főződ, és még sohasem főztél nyulat, akkor kérdezz meg gyakorlott nyúlfőzőket-sütőket, mert kicsit másképp ízesítjük, és pl. a vadnyulat jobb pácolni egy kicsit főzés előtt stb.

2012. jan. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most kapunk élő nyulat, de én még gyerek koromban ettem utoljára és akkor mivel sajnáltam alig tudtam belőle enni :( Viszont most tartanánk és nagyon remélem hogy megtudom majd enni, muszáj lesz.
2012. jan. 27. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!