Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házinyúlból mit lehet csinálni...

Házinyúlból mit lehet csinálni? Kaptam egy közepes méretű pucult nyulat. Bevallom életemben még nem sütöttem-főztem nyúlhúst.

Figyelt kérdés

2012. jan. 30. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
spékelt nyúl :) nyúlpörkölt
2012. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Pörkölt, sütve natúr, töltve...rengeteg elkészítési módja van. Ez amit linkeltem nem az, de a kedvencek között van olyan recept, hogy borban árolod, majd vajban sütöd meg, szőlőszemekkel, fennséges...

2012. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vadas, nyúl pörkölt , sütheted,
2012. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Vadast.
2012. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tepsis nyúl


A nyulat feldarabolod, kizsírozott tepsibe rakod, megszórod fűszerkeverékkel (só, bors, paprika, kömény, vegeta), vizet öntesz alá, és a sütőbe teszed. Mikor félig puha, és a teteje kissé megpirult, a húsokat megfordítod, az egészet befeded felkarikázott hagymával, és karikára vágott nyers krumplival. A tetejét megszórod a maradék fűszerkeverékkel, és zsiradékkal. Tovább sütöd, míg a tetején lévő krumpli ropogósra nem sült.

Sem a burgonyát,sem a hagymát nem kell sajnálni. Vagyis kb 4-5 cm vastagon lehet adagolni a hagymát, és legalább egyszer olyan vastagon a krumplit!


Egyszerű, de iszunyúan finom étel. A sok burgonya miatt pedig kiadós is. A leg kiadósabb, amit nyúlból ismerek.

2012. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

- vadas zsemlegombival, v spagitésztával (én így sztem, a zsemlegombiért annyira nem vagyok oda)

- nyuszibecsinált

- sült nyúl

- kockázod, hagyma, szalonna, krumpli társaságában saslikra teszed

- nyuszipörkölt

2012. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

jaj, de aranyosak vagytok!!!:)) most már van miből választani, nem fog dideregni a fagyóban:)

köszönet mindenkinek.

2012. jan. 30. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Elejéből pörköltet, végéből sültet.
2012. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csacsi2 válasza:
R.B.László válasza: tetszik, régen apámmal sokat készítettünk ilyet és hihetetlen jó! A többi is (vadas,pörkölt...), csak kiemeltem!
2012. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ej-haj, most nekem van egy 1 kg-os pucolt egész nyulam, ha valaki segítene kezdeni vele valamit (pl. lesütés...), elfelezném vele... Bp-en az Őrsnél lakom!
2013. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!