Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány percig kell a kolbászt...

Hány percig kell a kolbászt olajban sütni?

Figyelt kérdés
Gyorsan kéne a válasz, mert már sül!
2012. febr. 4. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szurkáld meg villával, ha még mindig habos lé, gőz jön ki belőle, akkor még nincs kész. Menet közben a kolbászt forgatni kell egyik oldaláról a másikra, könnyebben átsül.
2012. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

b+ ilyesmit nem lehet percre megmondani, míg a gyk-n várod a választ, oda is ég..

ne égjen meg, szurkáld ahogy az első is írja.. az sem biztos hogy jó, ha nagyon összesül, mert kemény lesz

kolbásza válogatja, gyakorold, máshogy nem fog menni

2012. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kolbászt nem olajban,hanem zsírban kell sütni.
2012. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

forró zsírba tenni, megforgatni. fedő alatt mérsékelt tűzön sütni, forgatni. párszor hústűvel megszúrkálni, hogy a saját zsírja is kijöjjön, és abban süljön tovább.

kb 15 pec.

2012. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát hústűm az nincsen, helyette villával és késsel ügyesen megfordítottam, rotyogott, lejjebbvettem a tüzet, s most, hogy már a kóstolón is túlvagyok, elégedett vagyok az eredménnyel, vagyis a válaszadókkal. Mégegyszer köszönöm!

2012. febr. 4. 18:59
 6/6 doboszoli ***** válasza:
52%

Nehogy elkezdd szurkálni a szerencsétlen kolbászt!

Olyanra sül, mint a fűrészpor.

Ha már elkészült, akkor legközelebbre: szerintem

Tegyél egy alkalmas serpenyőbe zsírt, és kevés vizet. A kolbászt szobahőfokon tedd bele, takard le fedővel. Lassan süljön/főjön vagy 10 percig, majd a fedőt levéve kissé intenzívebb tűzön süsd pirosra, ekkorra a víz már elpárolgott, csak a zsíron sül.

Fontos, hogy a tűz erősségét úgy igazítsd, hogy a kolbász ne durranjon szét. A benne maradó fűszeres zsíradéktól lesz szaftos a kolbász.

2012. febr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!