Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Igazán jó Házi Krémes recept?

Igazán jó Házi Krémes recept?

Figyelt kérdés

Ha tud valaki ilyen az írja már meg!


Köszönöm


2012. febr. 16. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nemrég kaptam ezt az isteni nem hagyományos hájas tésztából készült receptet. Próbáld ki nem fogsz benne csalódni. :)

5 dkg vaj, 1 kanál méz, 25 dkg sima liszt, 10 dkg cukor, 1 tk. szódabikarbóna, 1 tojás és 1-nek a sárgája (én simán két tojást beletettem), 1 kanál rum (aroma is jó). Ezt összegyúrni és lapot sodrunk majd sütünk belőle. Mindjárt papiron kell kisodorni, mert elég nehézkes. Vékony lesz. Nekem a férjem sodorta ki, én nem szeretek sodorni. :P

Krém: 1 l tej, 3 vaniliás főzőpuding, 15 dkg cukor, ezt összefőzni és egy vajat keverni bele ha kihűlt. 2 doboz tejszin verünk rá (Olyat ami tartja magát lehetőleg- hulala). A tészta természetesen alul felül van,először a krém majd a hab. Tetejét lelehet önteni csokival de anélkül is finom.

2012. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Kimaradt hogy két lapot kell sütni. Én azt hiszem picit több lisztet (30 dkg-ot) is tettem bele mert igy is kevésnek tűnik majd, de sülés közben feljön.
2012. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Házi Krémes !!!


Tézta

6 tojás sárgáját

30dkg cukkoral

9evő kanál vízel habosra keverünk

hozzá adunk 20dkg lisztet 1 csomag sütő port

Ebből 2 lapot sütünk. Ha megsült a lap a sok cukor tartalom miatt még melegen le kell venni a sütőpapirt róla mert ha kihült rá ragad és nem lehet levenni..


Krém.

6 tojás fehérjét 10 dkg cukkoral keményre verjük .

fel forralunk 4dl vizet .

2 zacskó vaniliás puding port 2dl hideg vízzel 10 dkg cukkoral 1 evő kanál zselatinal elkeverünk . állni hagyjuk a vaniliás krémhez adjuk majd a 4dl forró vízet hozzá adunk és sürüre főzük..

Majd a még meleg krémbe bele keverjük a fel vert tojás fehérjét .

A kihült lapokat meg töltjük a krémmel .

A krém és lap közé tehetünk felvert tejszínhabot...


Évek óta ezt sütöm .

Van amikor leveles tésztát veszek lapnak .

2012. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 iglice1 válasza:

Ez egyszerű, gyors és olcsó recept.

Hozzávalók: 30 dkg liszt,4 dkg zsír,13 dkg cukor,1 db tojás, 1/2 cs. szalalkáli.Késhegynyi só és annyi tej, hogy jól nyújtható tésztát kapjunk.

Krém: 1 l tej, 4 db tojás, 1 cs. vaníliás cukor, 4 púpozott kanál liszt, 5 kanál cukor. (de akár pudingból is lehet csinálni)

A tészta hozzávalóit összegyúrom, 2 lapot kell sütni. A legegyszerűbb, ha tepsiméretű sütőpapíron nyújtom, majd sütöm. Hamar meg sül, figyelni kell. Úgy az igazi, ha 1 napot áll megtöltve, mert megpuhul a tészta.

Jó étvágyat hozzá!

2012. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én így szoktam csinálni:


tészta:

25dkg margarin, 35dkg liszt, 6 evőkanál víz, 3 evőkanál ecet, pici só, Mindezt nagyon jól összegyúrjuk és reggelig légmentesen csomagolva hűtőbe tesszük.


Krém:

fél liter tej, 6 evőkanál liszt, 4 tojás sárgája, 25dkg cukor, vanília (cukor, vagy aroma) Ha cukor akkor 1 csomag ha aroma akkor 1 evőkanálnyi. Ezt összefőzöd. Mikor megfőtt, a tojások kemény habját hozzákevered. (a fehérjét habbá vered és az).

2012. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es és 2-es vagyok.

Hú, b..szki, mi rosszat irtam, hogy 0 százalékra lepontoztatok egy recept miatt, ami mellesleg isteni? Na több receptet se irok ide. :(

2012. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Én nem pontoztalak le!!!!

2012. febr. 22. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!