Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora az űrmértéke a "cukrás...

Mekkora az űrmértéke a "cukrászati" csészének (nem bögrének! )?

Figyelt kérdés

Olyan receptekre gondolok, amelyben pl. 2 csésze liszt, 1 csésze porcukor, stb. hozzávalók megadása van. Hol lehet ilyen csészét, vagy mérőkanalakat venni? Persze kanalak vannak itthon.:)


Nem mindegy, hogy mekkora az a csésze? Nem bögrés süteményekre gondolok.


Ha valaki tud segíteni, akkor előre is köszönöm!


2012. febr. 16. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sparban tudtam venni 3 részes műanyag mérőkészletet, és csésze mérték is van rajta. Azon az egy csésze valahol 225ml és 250ml között van valahol.
2012. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 cup, azaz csésze 240 ml.
2012. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 16. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a 2. válaszoló mondja (pontosabban 237 ml)

ez amerikai mértékegység és én még csak kanalakat láttam itthon

amúgy nem mindegy, hogy mekkora, mert az arányok számítanak

2012. febr. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem is teljesen mindegy, mert valóban az arányok számítanak. tök mindegy, hogy csésze, vagy bögre.

én mindent egy 2,5 decis mondjuk akkor, pohárral mérek

pl muffinba is.szóval nem vagyok messze a csészétől,pláne, ha nem teszem csurig, akkor máris ott vagyok egy csészényi lisztnél stb...

2012. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

senki nem mondta, hogy szerinte mindegy, mert, ismétlem nem mindegy!

mert a legtöbb recept úgy szól, hogy 1 1/2 csésze, meg 1 1/4, itt már nem tudsz olyan pontos lenni, illetve ha más alapanyagból mondjuk 2 unciát ad meg, akkor ANNAK a 2 unciának KELL aránylania a 1 1/2 csészéhez és így tovább

továbbá a cukrászatban sem véletlen vannak kiszámolva a méretek, agadok, pl. ismerek olyan pogácsa receptet, amit ha 5 kiló lisztből csinálunk, kiváló lesz, de csak ha 3, akkor már meg sem közelíti az igazit, ugyan ez érvényesül a kisebb adagokra is, ahol bár nem érzekelhető nagyon a különbség, de azért vannak a receptek, hogy betartsuk

a cukrászat nem főzés :)

2012. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pontosan azért kérdezem, mert tudom, hogy nem mindegy, hogy mekkora az a csésze! Nem mindegy, hogy a megadott (alap) csészéhez mennyi vajat adunk, mert ha nagyobb a csészém akkor ugye több vaj is kellene stb. Találtam egy pár ilyen csészés receptet ami nagyon tetszik, és szeretném kipróbálni, ezért lenne szükségem arra, hogy mekkora az a bizonyos csésze.


Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!

2012. febr. 17. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:

A magyarországi lányok, asszonyok, fiúk, férfiak vagyis, akik sütnek főznek nem cup-oznak, nem unciáznak, hanem magyarul mérnek akár mérleggel, akár bögrével!!

Kedves "mester", ha százszor törölteted is a véleményemet,akkor százegyedszer is megírom.

nem trágárkodtam, csak a véleményemet írtam le, ami neked igencsak szúrja a szemedet.

Ott és abban a környezetben oszd az észt, ahol élsz, ott talán méltányolják is!!

2012. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!