Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudhat a piaci büfés a...

Mit tudhat a piaci büfés a vaddisznóról?

Figyelt kérdés
...amit én nem? Fantasztikus vaj puhára főzi a vaddisznópörköltet, fillérekért árul egy adagot (630 körettel együtt); én nem tudom olyan jóra elkészíteni a vadhúst, még 4 óra után is egy kicsit rágós, szálas rostos, neki meg nem! Mi lehet a trükkje?

2012. febr. 18. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

hát a 630 az egyáltalán nem fillérekért...fillérekért akkor lenne,ha 30 forintért,vagy 130 ért,esetleg 230 ért adná...az tényleg fillérekért lenne...vagyis,na jó,az se lenne fillérekért,de az olcsó lenne...

Egy munkanélkülinek ez méregdrága,és akkor egy hajléktalanról még nem is szóltam...és gondolom ezért nem akkora adagot ad,mintha bemennél 10.000-rel a zsebedbe,és egy étteremben ennéd...levessel,desszertel,2 sörrel és minden hóbelevanccal...

2012. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

lehet ,hogy kutyából főzi :)

nálunk ,volt egy kolbászsütős és annak is olyan fini kolbija volt,hogy sokan csak azért jöttek ki,hogy abból egyenek,

6 hónap után ,bilincsben vitték el a rendőrök,mert kutyákból csinálta,

(2 év letöltendőt kapott)

2012. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem simán megkérdezhetnéd tőle. Dicsérd meg a főztjét és finoman érdeklődj.. ha jó fej, akkor elmondja.
2012. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első: a vadhús árához képest fillérekért adja.Ha azt nézed,a kifőzdében egy sima gulyás vagy főzelék kerül ennyibe. Persze erre a következtetésre te is rájöttél,cska jólesett kötekedni tudom,de gondoltam leirom.


Amúgy kérdezd meg tőle . De valóban,az is lehet,hogy nem vaddisznóból van

2012. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen amit írok ott az "kisadag" de én nem eszek sokat én bőven jóllakok vele. Én úgy tudtam hogy ez a vadhús drága, nem? Megkérdeztem hogy hogyan csinálja ezt és a gombás őzpörköltet ilyenre csak azt mondta vigyorogva: "a hagyományos módszerrel készítek mindent." Nem kutyából van , megismerem a vadhúst és a kerületi rendőrkapitányság 200 méterre van ha olyat csinálna lelőnék a rendőrök...
2012. febr. 18. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam hozzá húspuhító sót használni. Előkészíted a husit, mindeggy , hogy mit főzöl belőle. Lesózod, 20 perc pihi, és lemosod róla , utána lehet főzni. Ha elfelejted lemosni, brutál sós lesz a kaja. Próbáld ki :-)
2012. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

A vaddisznó a legkevésbé drága vadhús, bár így sem olcsó.

Ugyanolyan puhára lehet főzni mint a "szelídet", legfeljebb hosszabb idő alatt.

A 630-as adagot látni kellene..

Ha van lehetőség érdemes néhány napig hűtőben érlelni, a rostok fellazulnak, de főztem már jó néhányszor frissen elejtett disznóból is . Fokozottan érvényes a rövid lében történő főzés, (igaz így ott kell állni mellette), és a forró vízzel történő folyadékpótlás. Más trükk? Nem tudom.

"én felismerem a vadat." Nem vonom kétségbe, de főztem már (szarvas hiányában) nagy arcú vendégvadászoknak marhából olyan vörösboros-gombás "szarvaspörköltet", hogy én is elhittem.D) "De szarvas legyen, mert mi nagyon értünk ám hozzá!". Ja! Meg én is.

2012. febr. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!