Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy hívják azt a sütit,...

Hogy hívják azt a sütit, amelyik Albert kekszből és pudingból van rétegezve?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem annak neve nincs, csak annyi, hogy sütés nélkül készíthető süti.

Akárki is találta ki, nagyon jól tette, mert olcsó, könnyen elkészíthető. Az én ismerősöm pl. tovább-variálta, és túróval dúsított pudinggal is töltötte már meg a kekszeket. Az is finom. Megkóstoltam.

2012. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk keksz kedvenc a neve. De jó, hogy írtad, jó régen volt már, kéne is készíteni! :)
2012. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Albert kekszes-rétegezős.
2012. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én zebrakeksznek ismerem.
2012. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
zebrakeksz, albertkekszes-süti,csíkos keksz. így biztos megtalálod. ha nem szólj:)))
2012. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kaptam hozzá receptet, de mások szerint az nem jó recept, máshogy kell csinálni.

Ti milyen recept alapján csináljátok?

2012. febr. 19. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

az enyém ezer éves recept, akkor még Sire-Sire kekszből csináltuk, ami szögletes volt. aztán azt elfújta a szél...:)

és lett helyette az Albert, amivel szintén nagyon finom,csak kerek, így a süti is ovális lesz.

lényeg az én ezeréves receptem, illetve akkor kaptam:, és azóta is csinálom rendszeresen.amúgy bármilyen félzsíros kekszből jó.

krém:20 deka margarin, 15 deka kristálycukor, 4 evőkanál lefőzött erős kávé (keserű) 4 evőkanél liszt, 3 deci tej,

2 evőkanál keserű kakaópor, 1 vaniliás cukor.

ezt az összes hozzávalót összekeverjük és összefőzzük. kb 5 perc alatt besűrűsödik.

a kekszeket egyenként megkenjük, és egymáshoz ragasztjuk, kicsit össze is nyomjuk a kész roládot, majd kívülről is bekenjük a maradék krémmel.

jól lehűtve ferdén szeleteljük.

a keksz megpuhul a krémtől, a felszelt süti nagyon szép és finom.

amilyen egyszerű, olyan nagyszerű is.

remélem segítettem valamennyit:)

üdv.

2012. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ha kapok hozzá kekszet (falun lakunk), akkor megcsinálom a napokban.
2012. febr. 19. 17:55
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!