Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyorsan elkészíthető,...

Milyen gyorsan elkészíthető, de nagyon finom tortát tudtok ajánlani születésnapra?

Figyelt kérdés

Hugomnak jövő héten lesz a 27. születésnapja és szeretném meglepni egy tortával. :) Azért lenne fontos a gyorsan elkészíthetőség, mert itthon a 4 hónapos pici lányom a "főnök". :) Valami nagyon finomat szeretnék sütni....

Tudtok egy jó receptet?


2012. febr. 22. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sütés nélküli túrótorta, vagy egy sima gyümölcstorta. Most hirtelen ez a kettő jutott eszembe.
2012. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én pár hete csináltam anyukámnak,nagyon könnyű elkészíteni:

Előző este fél dl tejszínt felmelegítesz úgy,hogy beletördelsz 20-30 dkg étcsokoládét,ha olyan a tejszín,akkor ízlés szerint porcukrot. Ha kihűlt,estére betenni a hűtőbe. Másnap 7-8 tojásból piskóta korongot sütsz,3 felé vágod. (nekem összeesett,így én csak ketté vágtam,de úgy is jó lett)

A tejszínt habbá vered,és betöltöd a piskótát.

Fehér tejszínhabbal,ha maradt,akkor a csokissal is díszíted és kakaós tortadarával megszórod.

Nálunk ízlett mindenkinek,és nagyon egyszerű.

2012. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elírtam, fél liter tejszínt,és addig melegíted,amíg a csoki el nem olvad benne.

Bocsi az elírásért

2012. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Van egy kedvenc receptem ami szinte minden alkalomkor sikert aratot, nem is kell sütni, és gyönyörű szép.

Hozzávalók:

-4dl habtejszín

-fél kg túró

-krémtúró vaniliás (ízlés Szerint)

-2 zsacskó dr.Otker zseléfix

-cukor

-citromhéj

-gyümölcs

-piskóatekercs


Fogsz egy mély tálat, én leveses tálat szoktam használni.

kibéleled folpackkal. 1 centis karikákra vágod a babapiskótát, és körben az oldalát kirakod.

A felvert tejszínhabot, túrókat,cukrot, citromhéjat, ás a zseléfixet összekevered. A felét belerakod a piskóta tekercsel kibélelt tálba. Rakhatsz 1 réteg gyümölcsöt is bele, de akár el is lehet hagyni. DE mikor felvágják jól mutat. Tehát bele az összes krém aljára még szeletelt tekercs. Egy kicsit érdemes a tálat meg ütögetni, hogy a krém kitöltse a tekercsek közti rést. 1 nap hűtő. Másnap kiborítod egy tányérra. ennyi. Könnyű, finom, és nagyon mutatós.

2012. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még valami, ha tényleg extragyors akarsz lenni, lehet kapni a lidlben kész piskóta tekercset, pl epres töltelékkel az mutat a legjobban, ha vékonyra vágod,(mindenképp ragd fagyóba kb fél órára akkor könnyebb) kb fél centi elég 1 rúd. De csináltam már pilóta tallérral, még az is jópofa volt.
2012. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

ilyen.

2012. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha van gyümölcstortaformád, de kapcsosban is meg lehet csinálni, én is a gyümölcstortát ajánlanám. pik-pak egy óra alatt megvan, plusz a hűtés.

piskóta: 14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, 1 púp.teáskanál sütőpor, fél deci olaj, fél deci melegvíz.

a tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk az olajat, a melegvizet, a sütőporos lisztet, végül a két tojás keményre vert habját lazán hozzákeverjük.

a bordás tortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal és beszórjuk liszttel. a közepébe öntjük a massszát és hagyjuk szépen elterülni.

előmelegített sütőbe kb 180 fokon 5 percig, majd mérsékelve a lángot, még kb 10 percig sütjük. tűpróba!

kisszük a sütőből és ráborítunk egy vajazott tálat (amin tálaljuk)majd hirtelen megfordítjuk. a sütőformát letakarjuk vizesruhával, és hagyjuk gőzölögni. párszor megütögetjük, majd óvatosan leemeljük a formát.

3 deci tejből egy csomag vaniliáspudingot sűrűre főzünk,ezt tesszük a mélyedésbe. bármilyen gyümölccsel ízlésesen kirakjuk, végül tortazselével leöntjük.

én színtelent használok, így érvényesül a gyümik szép színe.a tortazselét előírás szerint készítem.

nagyon szépeket lehet csinálni, és nem sok időt vesz el.

a piskótatészta isteni könnyű.

a szülinapig még ki is próbálhatod, és ellenőrizheted a minőségét:))

biztos, hogy máskor is el fogod készíteni...

üdv.

2012. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a sok ötletet! :)
2012. febr. 23. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!