Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem adni egy...

Tudnátok nekem adni egy igazi, finom fánkreceptet? Esetleg nagymamától vagy valahonnan, valami tényleg nagyon finom kellene.

Figyelt kérdés
Előre is köszi

2012. febr. 20. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom neked, hogy én hogyan készítem. Nagyon finom!


50 dkg liszt

2-2,5 dkg friss élesztő + 1 kávéskanál cukor

csipet só

1 evőkanál rum vagy pálinka (az alkohol azért jó bele, mert akkor nem szívja fel az olajat a tészta sütés közben)

2 egész tojás (különválasztva, a fehérje habbá verve!)

5 dkg olvasztott margarin

1 evőkanál cukor (vagy 10 szem édesítőtabletta kevés tejben feloldva)

összesen kb. 3,5 dl langyos tej


Az élesztőt 1 dl langyos tejben a cukorral felfuttatom. A liszthez keverem a sót, 2 tojássárgáját, rumot, a felfuttatott élesztőt, az 1 evőkanál cukrot (ha édesítőt használsz, akkor azt 1 dl langyos tejben feloldva add hozzá), és még annyi tejet, hogy jó puha tésztát kapjunk. Közben fokozatosan belecsorgatjuk az olvasztott margarint is. Végül beledagasztjuk a habbá vert fehérjét, ettől lesz nagyon könnyű a tészta. Pár perc alatt ezzel is jól kidagasztjuk. 1 órát letakarva meleg helyen kelesztjük, majd lisztezett deszkán óvatosan kinyújtjuk, vagy inkább kézzel ellapogatjuk, kiszaggatjuk, és bő, forró olajban sütjük. Egyik felét fedő alatt sütjük, miután megfordítottuk, fedő nélkül sütjük készre.


Nagyon finom, habkönnyű fánkok lesznek belőle.


Az édesítőszert azért ajánlom a cukor helyett, mert a cukortól sok esetben elnehezül a tészta, míg ha édesítőszert használsz, könnyű állagú lesz. Az íze így is nagyon finom, szerintem nem érezni a különbséget. Ha esetleg mégis a cukor mellett döntesz, akkor ne rakj bele többet, fél kiló liszthez 1 evőkanállal bőven elég. Sütés után porcukorral és lekvárral pont elég édes lesz.


Azzal a felével tedd az olajba, amelyik a gyúrótáblán fölül volt. És előtte ujjbeggyel nyomd be a fánkok közepét, így szépen át fognak sülni. Akár át is lyukaszthatod a közepét az ujjaddal, úgy is nagyon guszta.


Egy kis reszelt citromhéj nagyon feldobja a tésztát, én általában teszek bele azt is.

2012. febr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy kb. 30 db fánk lesz belőle. Persze attól is függ, milyen nagyokra szaggatod.
2012. febr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!