Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek ez finom lesz?

Szerintetek ez finom lesz?

Figyelt kérdés

Barátom holnap jön fel hozzám a koliba, és akarok neki valamit összekotyvarolni:)


Pipi mellehusit csíkokra vágom.

Fűszerezem (oregáno, bazsaliko, só bors, stb stb)

Baconbe csomagolom.

A tepsi aljára vékonyka krumpli szeletkéket pakolok.

Erre teszem a pipimellét.

Olívaolajjal megloccsintom.

SOOOK sooook sajtot teszek rá:)

Aztán mikor ezt betettem a sütőbe, akkor még teszek mellé a rácsra, héjastól krumplikat:)

amikor már majdnem kész, akkor a krumolikat kettévágom, hogy olyna kívánósan megsüljön a tetejük.

Aztán ha kész, citromkarikákkal díszesítve, kis paradicsom falatkákkal megspékelve tálalom kis szerelmemnek.


2012. febr. 23. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
oregano helyett inkább majorannát tegyél bele
2012. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de ha már bacont írtál.


ha van őzgerincformád, az enyhén kiolajozod, alulra megy a bacon, rá a hússzeletek, majd sajt arra aszalt szilva, hússzeletek, sajt , majd bevonod baconnal a tetejét is, lefóliázod 1 óra fólia alatt fél óra sütés anélkül. nagyon finom a húst elég csak besózni előtte. tálalhatod héjában sült krumplival amit már akkor vagy rá fél órára teszel be fóliázva a sütőbe

2012. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha olaszost akarsz oregánó+ bazsalikom, ha magyarost sült csirke fűszersót. De tökéletes a recept!
2012. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem nagyon bizarr!

Kérdés, hogy ő szereti-e ezeket az alapanyagokat.

Nálam nem lenne nyerő, mert én nem szeretem se a bazsalikom, se az olívaolaj ízét, se a bacont, se a sajtot.

De ha szereti az olaszos kajákat, meg ők is olívaolajjal főznek otthon, akkor biztos fog neki tetszeni.

2012. febr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Emberek többsége szereti a sajtot meg úgy az olasz kajákat is nem tudom miért bizar orágáno bazsalikom meg sajt ezek vannak a pizzán is és az se 1 "bizzar" étel
2012. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A sajt 3 percig sül

A cs.mell 15 percig

A karika krumpli 25 percig

Az egész héjas krumpli bő 1 óráig!!!!! (és a citrom nem illik a képbe)


Az egész burgonyákat tedd a sütőbe, vagy főzd meg héjastól.

A tepsit olajozd ki, vágjál bele tényleg vékonyra (3 mm) burgonyát,(kicsit sózd meg) és pakold rá a cs.mell szeleteket. Erre mehet minden fűszer, amit kitaláltál. Tegyél rá vizet, hogy a burgonya réteg vízben legyen. Húzz rá alufóliát, vagy boríts rá mégegy tepsit, és rakd be a sütőbe.

Ha megsült, vedd fel teljesen a sütőt maxra, szórd meg sajttal az egészet (én a sajt alá tenném a paradicsom karikákat, de ha hidegen akarod mellé, úgy is jó) és rakd vissza a sütőbe, amíg megolvad a sajt.


Ekkorra már nagyjából jó a héjában sült vagy főtt (én főzném) krumpli. Vágd fel cikkekre, és a gáztűzhelyen olajban pirítsd meg, sokkal jobb lesz. Közben csinálhatsz egy fűszerkeveréket sóból, borsból, mehet bele akár frissen, finomra vágott bazsalikom, metélő hagyma.

Ha megsült a burgonya, amíg forró, ízesítsd a fűszerkeverékkel.

Sok sikert, jó étvágyat!:)

2012. febr. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, ami miatt nekem bizarr az egész, az a citrom plusz paradicsom a végén. Hogy megy az egy húsételhez? Citromot a halhoz szokás tenni, ahhoz illik is, megcsepegtetve a levével. Ha meg tényleg csak díszítés, akkor meg minek?

A paradicsom ízvilága sem illik szerintem egy baconos, sajtos húshoz.

És a héjában főtt krumpli sem.

2012. febr. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább rizi-bizi kéne savanyúsággal, vagy a rizs helyett párolt zöldségek. És valamilyen szósz sem ártana a húsra, mert így elég száraznak tűnik.
2012. febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak ezek a kész üveges mártások zöldségdarabokkal, mint az Uncle Ben's és társaik, legalább egy ilyenből kéne pár kanálnyi, így a krumpli sem lenne olyan száraz.
2012. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

fu...+o(

pipi mellehusiXXXXXD szakadok.

2012. febr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!