Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Na vajon hány cm-es formához...

Na vajon hány cm-es formához való a következő torta tésztája?

Figyelt kérdés

Laponként:

9dkg liszt

1/3 sütőpor

3dkg cukor

5ek kakaó

1dl víz

1ek olaj

1tk citromlé


Száraz össze kever, bele kever a nedves és süt.

Ebből még a dupla adag sem tölti ki a normál 21cm-es tortaforma alját.Én rontottam el vmit, vagy tényleg csak a 10 cm-eshez való??


[link]


Ha kicsit legögettek, tojás mentes csírkos torta


2012. febr. 24. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem valamit elnéztél, elértettél.ezekből az összetevőkből ( én a kakaót soknak találom) simán ki lehet hozni egy lapot egy normál tortaformában.

9 deka liszt, plusz a többi hozzávaló nem kevés egy lapnak.

csak egy hasonlítás, én 14 deka lisztből csinálok olajos piskótát, 24-es kapcsosban, amit szépen ketté tudok vágni.

határozott véleményt nem tudok mondani, mert nem csináltam még ezt a tortát.

2012. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Osztom az első véleményét. Laponként érti a hozzávalókat, tehát háromszor sütsz az adott hozzávalókból és 1-1 laphoz kell annyi, amit leír. Vékony lapok lesznek, ahogy a képen is látszik :-)
2012. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem én azt hogy laponként, úgy is csináltam.3x kevertem ki a tésztát, 3 lapot sütöttem, de 18dkg lisztből és iszonyat vékony lap lett és nem is ért ki a forma szélére. :(

Lehetséges hogy azért mert csíráztatott finomlisztből csináltam? :( Mind1 megtudtam csinálni a tortát végülis, csak kissebb mint szerettem volna.

2012. febr. 24. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!