Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készited a krumplifözeléket?

Hogy készited a krumplifözeléket?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Krumpli, hagyma, só , babés, víz, rántás, tejfel, ecet.
2012. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A krumplit vághatod kockára, de szeletre is. Felteszed főni annyi sós vízbe, hogy jól ellepje. Teszel bele 1-2 babérlevelet, egy kicsi fej hagymát, amit később majd kiveszel belőle. Ha van otthon egy kis füstölt valami, azt is tehestz bele. Puhára főzöd, nem túl vastag rántssal berántod. Ha kész, teszel bele egy kis tejfölt, izlés szerint egy pici ecetet és cukrot, hogy az ízek összhangban legyenek. Még egyszer átforralod és kész.
2012. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Krupmlit vékony karikára vágni, ételízesítős, babérleveles vízben megfőzni

közben világos, hagymás rántást csinálok, amibe teszek pár kanál tejfölt


ennyi, nagyon finom, én nem szeretem ecetesen

2012. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ki az, akinek nem hasznos a válaszom??? Én így csinálom. Baj? Nekem eddig mindig hasznos volt :)
2012. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Készítek egy világos rántást, pirospaprikát teszek bele, felöntöm vízzel, babérlevél, ső, bors, bele a nyers krumpli kockára, platnit alá mikor forr, fedő alatt megfő.

Mikor kész egy fél tejföllel behabarom.

2012. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kockára vágom a krumplit, és babérlevéllel és kevés majorannával izesitem, és persze sózom. Teljesen szétfőzöm, sőt kicsit össze is töröm, és tejföllel behabarom. Nálunk igy mindenki szereti.
2012. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad


Talán azért, mert nem az volt a kérdés, hogy miből, hanem az, hogy hogyan készíted a főzeléket. (Egy nem lepontozó.)

2012. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, hát ezeket összefőzöm :}
2012. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az én krumplifőzelékem, ahogy mi szeretjük: közepes krumplikat meghámozok, félbevágva kb félcentis karikákra vágom. annyi hidegvízzel teszem fel főnni, amennyi éppen ellepi. beleteszek egy kis fej nagyon finomra vágott hagymát, és 2-3 babérlevelet is. ha felforrt megsózom.

mielőtt a krumpli szétfőne, pár csepp ecetet is teszek bele, valamint egy kis cukrot.

zsíron egy világos, csipet pirospaprikás rántást készítek, amit hidegvízzel simára keverek, majd a lassan forrdogáló főzelékhez öntök. pár perc alatt besűrűsödik.

megkóstolom, hogy, elég-e bele a só-cukor-ecet, ha kell valamit pótolni, ekkor teszem.

tejfölt ízlés szerint az asztalnál tesznek rá a családtagok.

mi így szeretjük, de tiszteletben tartom mások főztjét is...:))

2012. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem és szerintem nagyon jó:


1. egy fej v.hagymát kevés olajon megpirítom


2. meghintem egy csipet pirospaprikával (tényleg csak egy picit az íze kedvért, hisz nem paprikás krumpli lesz )


3. ha kész belerakom az apró kockákra vágott krumplit


4. felöntöm annyi vízzel hogy épp csak egy kicsit ellepje


5. fűszerezem: só, bors, delikát, majoranna, 3 babérlevél


6. ha megfőtt a krumpli egy csapott evőkanál lisztet

elkeverek kb. 3 evőkanálnyi tejföllel szép csomómentesre és hozzáöntöm a megfőtt krumplihoz úgy hogy közben kevergetem.


7. kb. 1 percet még főzöm és kész is


szerintem próbáld ki, nem fogsz csalódni :)

2012. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!