Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bármit elkészíthetek vajon...

Bármit elkészíthetek vajon sütve? Egészségesebb, mint az olaj?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem egészségesebb.
2012. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Mennyiségtől függ, bár én inkább vaj és napraforgóolaj helyett az olívaolajat ajánanám, egészségesebb mindkettőnél és az ára is megfizethető.
2012. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem lehet mindent vajon készíteni, képzeld el a magyaros konyhát vajjal.

félreértés ne essék, a vaj nagyon egészséges, de nem minden ételhez való.

2012. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat!! Kipróbálom az oliva olajat és a magyaros, ízes ételekhez marad az olaj :)
2012. márc. 6. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért, de az igazi magyaros ételekhez, igazi magyar zsír dukál...

nem kell zsírban tocsogósan főzni,kevés zsírral is lehet

igazán finom magyar ételeket sütni főzni.

az oliva a mediterrán konyha alapja, a mienk pedig a zsír,legyen az sertés vagy baromfizsír.

Persze mindenki azzal főz, amit szeret, még szerencse, hogy van választási lehetőség.

2012. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond, nem Magyarországon lakunk, nem is sok iagazi magyar étel kerül az asztalunkra. De amit a magyar konyhából készítek kipróbálom zsírral is ;)
2012. márc. 6. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ételfajtától függ. Valami zsírral az igazi, valami olajjal, viszont olyan étel is van, amihez a vaj illik, valamihez az olaj és a vaj is jó - az, hogy ilyenkor melyiket használom, attól függ, hogy milyen ízvilágra vágyok. Az olívaolaj valóban nagyon jó. Én most még a kukoricaolajat akarom kipróbálni.

Jah, a vajat könnyű túlhevíteni, keserűvé is válhat, ha nem figyel oda az ember, azoknál az ételeknél, ahol magas hőfokon kell sütni csak akkor jó, ha van hozzá megfelelő minőségű edényed (a nagyon ócskákban nehezen lehet vele bánni).

Mindezek mellett én szeretek vajat használni sütéshez :)

2012. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!