Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sütőm gombjára nincsenek...

A sütőm gombjára nincsenek ráírva a fokok. Honnan tudom, h a rajta lévő kis és nagyobb "láng" alakú jelek hány foknak felelnek meg?

Figyelt kérdés
Már ugye kitapasztaltam mikor mikor melyik jelhez tekerjem a gombot, csak sokszor találkozok olyan recepttel h 180 fokon kell sütni és én nem tudom h az én sütőmön hova kell állítani a gombot. valaki körül belül eltudja mondani, hogyan is kell nézni ezt? köszi

2012. márc. 12. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 fokozat van. 50, 100, 150, 180, 200. Nálad hány fokozat van?
2012. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs a sütődben termosztát , ami egy bizonyos hőfokon tartja a sütést . Ezért nincs a hőfok beskálázva. Ha , beállítod egy bizonyos állásra , az sem biztos , hogy mindig ugyanannyi lesz.

(Akár, még a gáz hőértékétől is függhet .)

2012. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ezen ilyen kis vonalkák vannak...van kis láng jel és a nagy láng jel és azok között vannak vonalkák...és arra lettem volna kíváncsi hogy ezek a vonalkák milyen hőfoknak felelnek meg.
2012. márc. 12. 13:49
 4/8 A kérdező kommentje:
találtam egy képet ehhez hasonló a miénk annyi hogy itt piros vonal van a két láng között nekünk meg kis vonalkák...de szerintem ugyan az. [link]
2012. márc. 12. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hőfoknak felel meg a jel hanam , láng erejének. Nagyjábóli értéket hozzá lehetne rendeni , egy sütőhőmérővel.

Ha, termosztát lenne benne az a hőfok függvényében állítaná a gáznyomást . A tiéden meg : te beállítasz egy "lángot" , és az marad folyamatosan ,azaz folyamatosan melegít . Pl. a sütés kezdetekor 150 fok egy óra múlva 200.

Még a konyha hőfoka is befolyásolhatja...

2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen? akkor azt sem tudom megállapítani, hogy pl amikor a kis lángra rakom (általában azon sütők mindent) vagy ha középre állítom,akkor kb. hány fokon van? minden recepteben az van írva hogy "süsd 180 fokon..."stb. stb...
2012. márc. 12. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én azt csinálnám, hogy biztos 200 fokon lehet vele sütni max. Elosztanám a jeleket 200-al és hozzárendelném ennek megfelelően. Érted?
2012. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen értem. van a kis és nagy láng között 6 vastagabb vonal és aközött pedig vannak a kis vékonyak. akkor a 6 vastagabbhoz kell hozzárendelni a fokokat h kb. h hány fokos lehet.
2012. márc. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!