Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet kandírozott gyömbért...

Hol lehet kandírozott gyömbért kapni? Nagyobb áruházakban? Én még nemk találkoztam vele.

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 11:40
 1/9 anonim válasza:

Én szoktam ilyeneket venni. Azt hiszem az Auchan-és a Cora áruházban láttam őket.

Vagy fűszerboltokba még nézz körül.

2012. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem találkoztál vele. Borzasztó az íze.
2012. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Milyen, mihez hasonlíthtó az íze?


Simán sem ismerem a gyömbért. Nem használtam még.

2012. márc. 6. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm a Müller drogériában 595 Ft-ért kaptott kandírozott (bio) gyömbért... azt mondja tényleg nagyon erőteljes íze van, úgyhogy sokáig elég lesz a 10 dkg.
2012. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsit mentolos, kicsit édes. Ettől mondjuk még lehetne jó (mint pl. az After Eight), de nem az. Legalább is nekem nem.
2012. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én karácsonykor vettem 2 szeletet egy bevásárlóközpontban. Sajnos már nem emlékszem, melyikben. A folyosón egy árus pultján volt mindenféle aszalt gyümölcs, csokiba mártott magvak, stb.


Hát épp most dobtam ki a felét, mert olyan bűn rossz volt, hogy alig bírtam lenyelni, s csak azért nem köptem ki azonnal a falatot, mert kultúremberként az utcán ez nem lett volna illendő. Talán így tudnám leginkább jellemezni: keserű-édes-csípős.


Ha ki akarod próbálni, vegyél egy pici friss gyömbért (ezzel gyakrabban találkozhatsz a boltban), mártsd bele cukorba és harapj bele. Persze ne felejtsd el meghámozni előbb. Ha nem ízlik, akkor te jobban jársz, mint én és az előttem szólók, mert a maradékot főzéshez még felhasználhatod.

2012. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a tesco soron van egy bolt, ami mindenféle aszalmányt és kandírozott istenagarát is árul.

nagyon kevesen szeretik, valóban erőteljes mentol íze van, legalábbis a frissnek. én fogyós korszakomban a salátákat bolondítottam meg vele, de senki mást a családban nem bírtam rávenni, hogy megszeresse:))

2012. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Habár azt nem tudom, hogy hol lehet kapni kandírozott formában, de azt igen, hogy van, aki úgy tényleg le sem nyeli, nyersen viszont még elmegy, két ismerősöm is így van vele, tehát van különbség nyers és kandírozott ízvilága közt. Ha nagyon-nagyon nem megy az egész, kidobás helyett (ahogy itt valaki írta) meg lehet próbálni gyömbéres bonbont, kekszet készíteni belőle. Ugyancsak tapasztalat, hogy meglepő módon akár szeretik is ilyen formában az amúgy gyömbérellenes emberek:).

Az ízhatározáshoz annyit hozzáfűznék, hogy szerintem van egy kis fenyőbeütése is.

2012. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma láttam a sparban is, sőt van kandírozott földieper is meg ilyenek.
2012. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!