Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyobb rendezvényen (esküvő)...

Nagyobb rendezvényen (esküvő) hány dkg húst, köretet kell /fő számolni?

Figyelt kérdés

esküvőt szervezek, és meg vagyok lőve, miből, mennyit számoljak.

a menü valami ilyesmi lesz:


a leves húsos-zöldséges raguleves lesz, aztán lehet, hogy lesz 2-3 féle mártás, főtt hússal; főételnek rántott húsok, sült húsok, töltött húsok, rántott gomba, esetleg rántott sajt; köretnek károlyi vagy franciasaláta, sült krumpli, petrezselymes krumpli, kukoricás rizs;



Éjfélre töltött káposzta, marha vagy sertéspörkölt, maradék húsok majonézes salátákkal


2011. szept. 9. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te szervezed, gondolom lesz ott szakács is. Ő tutira meg fogja neked mondani a hozzávalók mennyiségét.
2011. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

persze, de azt csak majd, mikor meglesz a szakács is, stb.

plusz most számolgatjuk, hogy hogy járunk jobban: ha étterembe megyünk, vagy ha rendezvénytermet bérelünk, és mi magunk csináljuk.

ezért lenne fontos tudni

2011. szept. 9. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Éttermekben olyan 8-10 dkg húst számolnak 1 főre.

Ha jól akarod tartani őket, akkor szerintem 12-15 dkg/fővel számolj.

Köretnek rizsből pl 10 dkg/fővel (szárazon) lehet számolni, krumpliból olyan 20 dkg/fő körül lehet.


Ezeket persze csak megsaccolni lehet, de kérem szépen, hogy senki ne szedje le a fejem, ha neki más véleménye lenne.

2011. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi, végre kaptam valami használhatót is:)
2011. szept. 10. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha beírod a családi kapcsolatok ->házasság topicba, ott biztos kapsz jó választ :)
2011. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, oda már kb. 3 ilyen kérdést írtam, és semmit sem tudtak mondani:S
2011. szept. 11. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Átlag hús adag egy étteremben 14-18 dkg.

És lesznek olyanok, akiknek 1 adag nem elég. Megéheznek a vendégek mire a vacsira kerül a sor, + isznak is előtte ezt-azt, szóval jó étvágyuk lesz :)

2011. szept. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mi 30dkg/fővel számoltunk húsban, 20/fő köretben. és akkor ebből maradna valamennyi éjfélre, a töltött káposzta meg a pörkölt mellé
2011. szept. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!