Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet csináljak a...

Milyen édességet csináljak a gulyás leveshez?

Figyelt kérdés

A párom nem magyar, külföldön élünk. Megígértem neki, hogy csinálok gulyás levest a hétvégén, de ötletem sincs, hogy mi legyen a második. Általában ő főz, salátát és könnyű másodikat szoktunk enni. Most meg egy jó kis erős magyar levessel nyitunk, ami után szerintem egyikünknek se lesz kedve egy kiadós második fogáshoz, ezért valami édességre gondoltam.

Ami eddig a listán volt: madártej (ha esetleg tud valaki receptet 2 főre, szívesen olvasom) máglyarakás, aranygaluska. Valami más esetleg?

Köszönöm


2012. márc. 12. 14:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

A gulyásleves után a hagyományos magyar konyha szerint (mifelénk) a túrós lepényt szokták.

De lehet egyszerű túrós-csusza (túrós tészta) is.

Fincsi utána a palacsinta. Tegnap sütöttem és vanília pudinggal töltöttem. Nyam-nyam.

2012. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

A palacsinta mint mentő ötlet nekem is beugrott, de azt ő is ismeri. Valami olyat szeretnék, ami magyaros és nem elterjedt más országokban.

Legutóbb somlói galuskát csináltam, az tetszett neki.

2012. márc. 12. 14:58
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát a gulyásleves és madártej találkozása nem biztos hogy hosszútávú nyugalmat fog eredményezni :)

Mit szólnál egy jó pogácsához, vagy pitéhez...?

2012. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

A pogácsa nem rossz ötlet!

A madártej nagyon nem illik a gulyáshoz én mondtam neki, de szerinte igen mert jól néz ki. :D Pasi...ezzel magyarázta, hogy olyat akar. De inkább a szülinapjára csinálok, most meg valaki mást a leveshez. Én otthon matutkával szoktam enni.

2012. márc. 12. 15:03
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mákos nudli, gombóc, máglyarakás, túrós rétes, meggyes-vaníliás leveles táska, fánk, burgonyás lángos, diós palacsinta csokiöntettel és tejszinhabbal, almás vagy meggyes lepény, kakaós csiga, túrós csusza.
2012. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami kapásból eszembe jutott az a F Á N K imádom gulyásleves után enni :D
2012. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen rétes, vargabéles, túró/ szilvás/ más gyümölcsös gombóc, lekváros derelye, császármorzsa (mondjuk utóbbi nem magyar, de itthon elég elterjedt). Lehet, h mások szerint nem illenek ezek a gulyáslevehez, de én minden további nélkül tudnék ilyesmit enni utána :D
2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Annyira jól hangazanak, hogy megéheztem :)) Hiányzonak az otthoni ízek.

Annyira jó tippet adtatok ezzel a pogácsával, hogy szerintem azt megsütöm még pénteken, szombatig az úgyis elfogy, ahogy ismerem. A leves mellé meg akkor valami édeset, az általatok írtakból.

Máglyarakást lehet zsemléből csinálni? Én otthon csak kiflivel ettem, az meg sajnos itt nem kapható.

2012. márc. 12. 15:23
 9/28 anonim ***** válasza:

vaniliás öntött kifli. pár kiflit felkarikázol, leöntöd tojássárgájás valiliás cukros tejjel, szórsz rá kevés mazsolát.

a tojások habját cukorral keményre vered és rásímítod a tetejére. a hab pirulásáig sütöd.

majdnem olyan, mint a máglyarakás, csak gyorsabb.6 kifliből, 3 tojásból, 2 deci tejből két személynek elég.

a mákosguba is finom.

2012. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
lehet zsemléből és kalácsból is.
2012. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!