Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet/süteményt...

Milyen édességet/süteményt csináljak az alábbi alapanyagokból? (Csak ezek vannak itthon)

Figyelt kérdés
Nagyon édességre vágyom, de nem tudom mit kellene csinálnom. Mivel nincs itthon senki, és nekem nincs pénzem nem tudok venni semmit. Palacsintával inkább nem próbálkoznék, mert nem tudnám rendesen kisütni, meg forgatgatni. :)Ami van itthon: tej, liszt, cukor, morzsa, zsír, vaj, kb 20 dkg ráma, tojás, kávé, dara, tejföl, citromlé, kecsap, mustár, majonéz, erős pista, sütőpor, cukor, porcukor, van. cukor, só, kakaó. ennyi lenne. Ezekből mit lehetne csinálni, és amit én is el tudok készíteni? (valami könnyebbet írjatok!) 14/L

2012. febr. 29. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Bögrés sütit. Nézz körül a no-salty.hu-n, de általában minden süteményhez kell tojás is.
2012. febr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Kakós lepény:


1 egész tojás

25 dkg liszt

25 dkg cukor

5 dkg vaj vagy zsír

2,5 dl tej

4 dkg kakaó

1 csomag sütőpor


Mixerben összekevered és egy kivajazott, kilisztezett tepsibe öntöd. 180 fokos sütőben 25-30 perc alatt kisütöd. Az a lényeg, hogy ha beleszúrsz egy tűt a közepébe, akkor arra ne ragadjon tészta, akkor van kész.

Még melegen kockákra vágod, porcukorral megszórod. Így magában is finom, de meg lehet kenni lekvárral, tortakrémmel, mogyorókrémmel (ha van).


Életem első sütije volt. Nekem jól sikerült. Azóta is gyakran elkészítem ezt a receptet és csokitorta alaptésztának is ezt használom.

2012. febr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben a percben sÜlt ki a kakaós lepényem, másfél adagban,

igaz én szórtam a tetejére egy üveg lecsurgatott meggyet.isteni az illata is. Én is csak ajánlani tudom.

az alapreceptet egy deci olajjal is lehet készíteni, semmi különbség nincs az eredetitől. )Horváth I:)

2012. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Csinálj tejbegrízt...
2012. febr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tejbedara

kakaós piskóta

bögrés süti

gofri kakaóval

2012. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!