Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy főzzem a tarhonyát?

Hogy főzzem a tarhonyát?

Figyelt kérdés

Tarhonyás húst csinálok.Én annó úgy tanultam hogy a tarhonyát meg kell pirítani, utána felengedni hideg vízzel.

Amit most vettem tarhonyát, arra az van írva, hogy 2l lobogó vízbe szórjuk bele, újraforrástól számítva 5 percig főzzük, fedjük le, pihentessük 5 percig majd szűrjük le.

Maradhatok a megszokott, lepirítós módszernél, vagy kövessem a csomagolás utasításait?

tarhonyás húst csinálok.


2012. márc. 18. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pirítsd le egy kicsit, sokkal jobb az íze.
2012. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pirítsd le a hússal együtt,és csak utána öntsd fel vízzel.

A leírás szeriont,ha tojásos tarhonya,akkor nem biztos,hogy megfő rendesen.

2012. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pirított tarhonya esetén: a tarhonyát kevés zsíron (olajon) rózsaszínűre pirítok, majd kevés vízzel (sóval) födő alatt kezdem el párolni. A vizet mindaddig pótolni kell, míg a tarhonya megpuhul. Utána összerotyogtatom a kész pörkölttel.


Krumplis-tarhonya (u.n. paraszt-tarhonya) esetén: a húst felteszem pörköltnek, amikor félig megfőtt, egy kicsit hosszabb lére engedem, bele a krumpli + tarhonya és együtt főzöm. A végén ez se legyen hígabb, mint pirított tarhonya esetén, tehát vigyázni kell, hogy mennyi vízzel engeded fel! (Én ezt a változatot jobban szeretem!)

2012. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem főzöm együtt a hússal a tarhonyát, mert 2 napra főzök, és csak "mászkos" lesz másnapra. A tarhonyát külön főzöm, mégpedig úgy, mint a rizst. Egy jó bögre tarhonyát zsiradékon zsemle szinüre piritok, majd felöntöm 2 bögre forró vizzel, hogy ne hűtse le. Amikor felforrt, kis só, és mehet az előmelegitett pici lángon lévő vas lapra. 20 perc, és kész - fedő alatt persze. Majd áll még egy kis ideig, és akkor villával felborzolom,hogy peregjen. Ekkor mehet rá a kész pörkölt.
2012. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A krumplis-tarhonya = paraszt-tarhonya = az alföldi kubikosok étele (volt). Mivel nem volt más, csak egy bográcsuk, kénytelenek voltak abban az egy edényben megoldani a tarhonya főzést.
2012. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 doboszoli ***** válasza:
Pirítás után a kétszeres térfogatú vízben megfőzve, nagyot nem hibázhatsz.
2012. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Nem tudtam vissza jönni tegnap, met egész nap nem volt netem. :( Így hagyatkoztam a megérzéseimre, és lepirítottam úgy ahogy szoktam. :)

Jó lett.

2012. márc. 19. 06:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Gratula!!!
2012. márc. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

jól tetted, én sem főzném meg lobogó bő vízben. nekem is a tarhonya lepírítva az igazi. ha tarhonyás húst készítek, akkor is a végén teszem csak bele a kész tarhonyát, ne szívja föl a pörkölt összes szaftját.

a rizssel ugyanígy bánok,rizseshús esetében.

a lényeg, hogy finomra sikerült:)üdv.

2012. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 doboszoli ***** válasza:
A rizses hús dolgában nem értünk egyet, de ez nem baj, sőt!
2012. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!