Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni egy nagyon...

Tudnátok írni egy nagyon finom és már kipróbált tonhalkrém receptet?

Figyelt kérdés

arányokkal ha lehet kérnem :)

Előre is köszönöm!



2012. márc. 19. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Arányt nem tudok, szemre és ízlelésre szoktam.


Olajos tonhal ami már össze van törve. 2 db ha sokan vagyunk, 1 ha csak 2 főre készítem. Margarin és mustár. Mindkettőt finoman adagolom hozzá és villával folyamatosan összedolgozom. Közben kóstolom. A margarin segít a szárasságán (mivel az oljat/vizet leöntöm róla) a mustár pedig pikánsá teszi.

2012. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

arányt én sem tudok. én főtt tojással töröm össze és majonézzel, mustárral, borssal ízesítem.

de volt, hogy majonéz helyett kecsappal lazítottam. finom mindenképpen.kenhető állagúra készítem és pirítósra kenem.

2012. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem:


Tonhalkrém



2 db aprított tonhalkonzerv olajos vagy sós lében

petrezselyem

só, bors

mustár

majonéz


A tonhalkonzervről leöntöm a levet, majd a tonhalat tálba teszem. Hozzáadok ízlés szerint sót, borsot, mustárt és majonézt, és habosra keverem. A végén aprított petrezselymet teszek bele, és ha szereted egy pár csepp citrom levet.

2012. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy konzervhez 2 púpus evőkanál tejfölt, fél citrom levét, egy késhegynyi borsot, egy csipet sót keverek.

Az olajat nem szoktam elönteni. Néha teszek bele aszalt paradicsomot vagy paprikát, hagymát, fokhagymát is. Az ízesítés csak a képzeleten múlik.

2012. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!