Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok egy jó csirkemájpásté...

Tudnátok egy jó csirkemájpástétom v. marha pástétom receptet írni?

Figyelt kérdés
kipróbált, gyors kellene

2012. márc. 30. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

csirkét tudok. veszel fél kiló csirkemájat,amit dinsztelt hagymán megsütsz. közben főzöl 2-3 keménytojást.

ha a más már nem véres, akkor jó, egy kicsit hűtöd, majd ledarálod. utána tolod a keménytojásokat is. a zsíradékot is hozzáadod, amiben a más sült. mustárral, borssal, kis majorannával, esetleg egy hangyányi pirrospaprikával is fűszerezed. só ízlés szerint.

tejföllel lazítod krémes állagúra.

isteni finom, hűtőben több napig eláll.

marhamájból egyszer csináltam, nagyon keserű volt. esetleg még disznómáj, ami jó.

2012. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
más=máj:))
2012. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rájöttem a betűcserére köszi.:) Aranyos vagy. Mindjárt ki is próbálom. Simán kenyérre kened?
2012. márc. 30. 12:22
 4/11 anonim ***** válasza:

igen, de pirítóssal még finomabb.

remélem ízleni fog, nem bánod meg, ha kipróbálod.

üdv.

2012. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt én is kipróbálom, de a kemény tojàsokat is le kell darálni?
2012. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy maradék sülthúsokból is szoktam húspástétomot készíteni, akkor dinsztelek hozzá egy kis hagymát, mert az nagyon jó ízt ad. ez szárazabb, mint a máj, így egy kis zsírral, vagy vajjal is lehet krémesíteni, meg persze egy kis tejföllel.fűszerezni ugyanúgy, ízlés szerint.

hidegkajának ez is sokszor jól jön.

szia:)

2012. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, a máj vagy a hús után darálom a főtt tojásokat is. sokkal jobb, mint villával összetörve. meg, ha már a húsdaráló be van fogva, dolgozzon is:))
2012. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
remélem nem héjastól értetted a tojásdarálást...:))pucolt főtt keménytojásokról van szó.
2012. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

12:37


:):)

2012. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
No kész is nagyon jó lett. Kár, hogy nincs itthon paradicsom vagy egy kicsi hagyma. Köszi a receptet.
2012. márc. 30. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!