Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojas nelkul, vagy esetleg...

Tojas nelkul, vagy esetleg minimalis tojassal?

Figyelt kérdés

Most, hogy a tojas arak az egekig azoktek mi az amibe eredetileg kene tojas, de nelkule is jo? Elsosorban ez erdekel, na meg hogy ilyenkor valtozik e meg valamiben az elkeszitese.

En mondjuk nokedlit mar keszitettem tojas nelkul is, es nem lett rossz.


2012. ápr. 4. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
előfordult már, hogy kifelejtettem a fasírtból...:) már el is fogyott, amikor észrevettem, hogy a szemeteszacskóban nincs tojáshéj. szóval anélkül is finom volt és sem én sem más nem vette észre, hogy nincs benne tojás.
2012. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a nokedli (tojás nélkül már csak emlék, de lehet, hogy visszatérő)nekünk is liszt, víz, só volt. keményre kellett hagyni, és ugyanúgy működött annó 50 éve, szűkös időkben.
2012. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sütik közül a pite, a linzer, a kakaós lepény pl csak 1 tojásos, bár a neten garmadával vannak tojás nélküli sütireceptek is.
2012. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mióta a kisfiamnak tej- és tojásmentes diétát kell tartanunk, én azt mondom neked, szinte mindent meg lehet sütni tojás nélkül, a piskótától a fasírtig, ahogy előttem is írták.

Pont anyukám mondta valamelyik nap, hogy milyen jó, hogy a gyerek miatt egy csomó mindent már készítettünk tojás nélkül, mert ilyen tojásárak mellett ez egy jó alternatíva.

Az elkészítése abban változik, hogy a tojás helyett olajat, ecetet és szódabikarbóna keveréket használnak általában a tojásmentes sütireceptek. Mivel én az olajért annyira nem vagyok oda, gyakran egyszerűen megsütök úgy valamit, hogy kihagyom a tojást és kész. Azért a szülinapi tortáját nem mertem így csinálni!:-) (Mondjuk én már krátersütit is csináltam a fiamnak tojás nélkül, amely recept úgy kezdődik, hogy: 5 tojást habosra keverünk..., és hihetetlen, de jó lett, kicsit masszívabb a tészta, de uzsonnára finom volt.)

Panírozásnál pedig a kukoricakeményítő helyettesítheti a tojást.

2012. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-2 tojás kiváltására jó a következő, persze, ami elbírja ízben.1 tojás= egy jó ek. tejföl egy sima ek. olajjal kikeverve.(fehérje + zsír) bár habot verni nem, lehet belőle :))panír dúsításához pl kiváló.
2012. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigieket...varom a folytatast :)
2012. ápr. 5. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!