Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy mangalica sonkám,...

Van egy mangalica sonkám, pataki tálban hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:

hmm az finom:D

hát bele egészbe a sonkát,és mellé zöldségeket rakni( krumpli,paradicsom,paprika,hagyma ilyesmi) rá fűszerek(de nem sok mert a sonka az sós) én megcsináltam,és ISTENI LETT!

de köröbelül 2-3 óráig kell sütni,amíg puha nem lesz:)

2012. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előbb főzd meg, utána vágd szeletekre, és krumplival, hagymával rakd le a Pataki tálban, és készítsd el Pékné módra.
2012. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A krumplit egészben tetted bele?

Félek , hogy túl sok levet fog engedni a sonka.

Milyen fűszereket tettél rá?

2012. ápr. 6. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:

nyers, vagy füstölt és mekkora? 10 kilós mangalica sonkák is vannak. talán egy darab sonkád van:))

egy egész sonkához kemence kellene, és egy jókora tepsi, nem Pataki tál.

2012. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy egész füstölt 7kg-os sonkám van.

Természetesen nem az egészet akarom megcsinálni, hanem egy darabját:)

2012. ápr. 6. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyers krumplit szeletekben teszem bele a tálba,rá a hagyma, a tetejére a sonka szeletek.
2012. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem is előbb főzd meg hagyományosan, majd utána tedd a tálba, ahogy írták.

bár muszáj megjegyeznem, hogy Pékné módra Patakiban soha nem lesz olyan, mint sima tepsiben.nem is beszélve arról, hogy ahhoz omlós csülök szükségeltetik nem száraz sonka. a cserépedényben igaz, hogy minden finomra párolódik, de nem sül.

remélem azért Neked valami finom kisül belőle:))

2012. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!