Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Égettet tortát én is tudnék...

Égettet tortát én is tudnék csinálni? Nincsen sok időm gyakorlásra.

Figyelt kérdés
Sok recepthez azt írják, hogy évekig tartó gyakorlásra van szükség. Hát nekem nincsenek éveim és én nagyon szeretném ezt megtanulni.
2012. ápr. 18. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van kézügyességed, miért ne próbálnád meg? [link]
2012. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 olyan linket találtam az elkészítési folyamatról, nagyon jól bemutatja:


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=HtnZ-9rHTaY


A grillás receptje egyszerű:

Annyi cukor ammennyi daráltdió.

Folyamatosan melegíted a cukrot, amikor megolvadt, akkor folyamatosan adagolod hozzá a diót, de már nem melegíted tovább.

Amennyiben van lehetőséged meleg felületen nyújtani formázni, akkor az kedvezőbb, mert több időd van a formázásra.

Tervezd el, hogy mit szeretnél és használj hozzá "célszerszámot" (lábos, fedő, tál, sütőforma...).

Ha valamit építeni szeretnél, akkor készítsd 2 ütemben. Pl. ház esetében előszőr gyártsd le a falakt tetőt (építőelemeket, mint a legóban) várd meg míg megkeményedik és kihül. Majd csinálj újabb adag grillást és azzal ragaszd össze finoman. (De ha ügyes vagy, akkor csak legyártod ugyanúgy az elemeket előre, és mikor építed a műved akkor csak a ragasztandó oldalt vissza/felhevíted és egymásra tapasztod)


Sok sikert!

2012. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:
Tudnál, valamilyet...
2012. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!