Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell cigánypecsenyét...

Hogyan kell cigánypecsenyét csinálni? Karajból szeretném! És nincs itthon szalonna

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
A cigánypecsenyét tarjából csinálják.
2012. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor úgy kezdődik, hogy végy szalonnát és tarját:)


Karajból is lehet sült húst csinálni azért. Mondjuk hagymás, vagy lecsós alappal.

2012. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Klopfold ki a hust, és sózd be. Mártsd be lisztbe, és forró zsiradékon süsd ki hirtelen l-2 perc mindkét oldalon. Majd dörzsöld be zuzott fokhagymával, szórd meg borssal, piros paprikával. Szalonna nélkül nem az igazi, de igy is jó lesz.
2012. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fokhagymával bekenem a szeleteket (vagy 1 nappal előtte fokhagymás tejbe áztatom) majd paprikás lisztbe forgatom és kevés olajon megsütöm. Én szalonnát soha nem teszek alá. :)

Mivel a karaj száraz hús, így a megmaradt olajba (ami kb 1-2 evőkanál) szórok egy kis paprikás lisztet, elkeverem és pici vizet öntök hozzá, összeforralom, borsozom és ez egy kis mártás hozzá. Vagy tálaláskor kanalazok a hússzeletekre ebből.

2012. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

[link]


ez az eredeti,Isteni cigánypecsenye recept:))

De tarja meg szalonna nélkül úgysem lesz az igazi..:/ fuss le szerintem a boltba,legalább a szalonnát szerezd be:P

2012. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha karajból akarja csinálni, nem értem miért hajtjátok annyira, hogy "csak tarjából lehet, meg csak szalonnával az igazi". Mindenki a saját maga ízlése szerint csinálja, szerintem a kérdező csak arra volt kíváncsi, hogy hogyan kell elkészíteni, a technikára, nem a hozzávalókra.
2012. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
hát akkor írja azt hogy fokhagymás sülthúst szeretne csinálni. Cigánypecsenye csak akkor cigánypecsenye ha úgy csinálják,máshogy már nem az a neve! Ez sok más ételre is igaz!
2012. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"ahány ház, annyi szokás" :))

szerintem senki nem úgy főz, ahogy a "nagykönyvben" meg van írva, mindenki alakítja a saját vagy a családja ízlésére

2012. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez igaz, de akkor tényleg nem cigánypecsenye a neve! Te is hasonlitassz Horváth Jenőre, de mégis csak Kovács Ernő vagy.
2012. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!A páromnak mondtam reggel hogy hozzon húst és ő amilyen kis okos karajt hozott..Szalonnát meg azért nem vettünk mert nem szeretjük és azért hogy kidobjam feleslegesnek tartom megvenni!!
2012. ápr. 12. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!