Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hideg meggylevest hogy kell...

Hideg meggylevest hogy kell késziteni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy felrakom a meggyet vízben főni, mellé rakok szegfűszeget, és jó sok fahéjat, és cukrot. Amikor felforr, én nem szoktam tovább várni, ráborítok egy bögre tejszínt, és csavarok bele egy citrom levét. És kész. Egyszerű, és isteni finom.
2009. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felöntök kb fél kiló meggyet 2 l vízzel, amikor felforrt és főtt egy kicsit, hozzáöntök 2 dl tejszínt, teszek hozzá egy kis szegfűszeget, cukrot és citromlevet (ízlés szerint). Ez az én egyszerű receptem. Anyukám tejföllel + liszttel habarja, valaki tojással sűríti.
2009. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meggyet hidegvízbe teszed, plusz 2-3 szegfűszeg, darabka cirtomhéj, késhegynyi őrölt fahéj, cukor, vaniliáscukor. Ha felforrt, behabarod tejszínnel vagy tejföllel.

Tejföl + 1 kanál lisz + 1 tojássárgája, ezt csomómentesre kevered és szűrőn keresztül adod a leveshez.

vagy: tejszín+ 1-2 ekanál vaniliás pudingport csomómentesre kavarsz, rámersz a levesből és ezt öntöd vissza a levesbe.

Hamar kész, ha kihűlt, úgy az igazi. Mi tejszínhabot is nyomunk bele.

A levesbe főzhetsz egyéb gyümölcsöt is, én almát szoktam belevágni.

2009. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy edénykében először megfőzőm a füszereket /fahéj, szegfűszeg, citrom karikák/ A fűszerektől leszűrt kevés lében egyszer megforralom a meggyet, majd annyi levet öntök hozzá, amennyi a levesformához szükséges. Cukrot teszek bele, majd egy 2 dcl-es tejfölbe elkeverek egy tojás sárgáját. Ezzel behabarom és forrásig hevítem. Izlés szerint még ha szükséges, cukorral, citrommal tovább ízesítem. Így nemcsak finom, de igazán meggyszínű is lesz a meggyleves.
2009. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a meleget, csak le kell hűteni. :P
2009. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. jún. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!