Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sutemeny szinezesehez pl...

Sutemeny szinezesehez pl piskotaehoz mit hasznalhatok?

Figyelt kérdés
Etelszinezon kivul.
2012. ápr. 27. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
kakaó, málnaszörp, egyéb szörpök, de lényegében ezek is ételszínezők, "színes" gyümölcsök leve.
2012. ápr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy hegyes késhegynyi kurkuma (fűszer ) nagyon szép sárga színt ad a tésztának. az ízén nem vátoztat.
2012. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kurkuma is jó valóban, de a piskóta már magában is szép sárga (főleg ha háztáji tojásból készül) - tehát ez a fűszer a lényegen nem nagyon változtat. A kakaótól barna lesz, a fahéjtól finom, illatos, nagyon ízletes világosabb barna színű lesz a piskóta. Pl a céklalétől lehet rózsaszín, de ahhoz, hogy igazán szép legyen túl sok kellene belőle, és a piskóta lágy marad. A szörpöknél főle ugyanez a helyzet, és abban is színezék van. Én ételszínezéket használok, és így csak egy kicsit kell beletenni. Szoktam zöldet, kéket, narancssárgát, bordót, rózsaszínűt is csinálni a "síma sárga", kakaós, és fahéjas mellé. Akkor szoktam ezt készíteni, amikor piskótatekercseket készítek, különböző lekvárokkal töltöm meg, felszeletelem, és egy kifolpackozott nagy kerek "hasas" tálba helyezem szépen szeletenként, aztán megkenem valamilyen krémmel, majd újabb piskótatekercs réteg, újabb krém. Addig teszem ezt, amíg tele nem lesz a tál. Akkor erre ráhajtom a folpackot, teszek rá valamilyan nehezéket (tálcát), és a hűtőbe teszem. Másnap kicsomagolom, ráteszek egy nagy tálcát, és átfordítom tálastól a tálcára, majd leveszem a tálat és a folpackot is (azzal volt a tál eleve bélelve). Így kapok egy szép tarka piskótatekercses finom tortát.
2012. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!