Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős! Tejszínes zöldséges...

Sürgős! Tejszínes zöldséges csirkéhez használhatok habtejszínt? Most vettem észre, hogy nem főzőtejszín volt a hűtőben, hanem habtejszín. Beletehetem, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Pechemre épp tejföl sincs itthon, hogy tejfölös lisztes keverékkel sűrítsem...

2011. dec. 28. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos nem !!!
2011. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sejtettem... :(

A fene vigye el ezt a M*lli-t, hogy majdnem egyforma a csomagolása a két tejszínnek.

2011. dec. 28. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Csak egy tipp. Ha van otthon margarinod, meg liszted, akkor csinálj egy besamel mártást, azzal be tudod sűríteni.


Én is jártam már így tejszínnel. Nagyon bosszantó.

2011. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ételekhez használhatsz fözötejszin helyett habtejszint, csak több lesz a zsirtartalma az ételnek. Forditva, süteményhe nem lehet fözötejszint venni, mert a fözötejszint nem lehet felverni.
2011. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már elzártam, mielőtt elolvastam a többi hsz-t, és csak annyit csináltam, hogy kicsit szedtem le a levéből, és a mellé szánt rizst félkész állapotban beletettem, reményeim szerint majd a rizs felszívja a java levét, és nem lesz túl folyékony halmazállapotú... :)


Egyébként nagyon köszi a hasznos tanácsokat, legközelebb nem fogok kétségbe esni, és tudom majd mit tegyek!


És igen tényleg bosszantó, főleg, hogy voltam boltban, de mivel a hűtőben láttam egy doboz tejszínt, direkt nem vettem. Csak épp az nem tűnt fel, hogy nem főző, hanem habtejszín... Na mindegy! Megnyugtató, hogy nem én vagyok az első (és szerintem nem is az utolsó) aki így járt... :)


Szép napot nektek!

2011. dec. 28. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
a főző tejszín és a habtejszín között annyi a különbség, hogy más a zsírtartalmuk, nyugodtan használhatod a habtejszínt is főzni
2011. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj azért oda, hogy vannak olyan habtejszínek, amik édesítettek!
2011. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

csak megrősíteni tudom, hogy habtejszín főzéshez is használható. régen nem is volt főzőtejszín, amibe tejszín kellett, abba habtejszín került.

és a fordítottja is igaz, főzőtejszín nem jó habnak, krémekbe. pláne, hogy már képesek 10 %-osat is gyártani..

2011. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!