Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Étkezésel kapcsolatban mit...

Étkezésel kapcsolatban mit tartotok illetlenségnek? Mi veri nálatok ki a biztositékot?

Figyelt kérdés
Nekem ha valaki étkezés közben vagy után a teritett asztalnál rágyujt ...
2012. ápr. 30. 18:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ha valaki szürcsölve eszik, és ha étkezés után böfög az asztalnál./Tudom ez a németeknél illő, de nálam nem/"


Ezt nem tudom, honnan szeded, én Németországban élek már régóta, de ott sokkal illedelmesebben esznek az emberek, mint a legtöbben MO-on. Étkezés közben/után böfögni, illetve szürcsölni sokkal inkább tilos, mint Mo-on, ha valaki igy viselkedne, akkor az attól kezdve nem mehetne emberek közé.

2012. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én azt nem szeretem,ha valaki összeturkálja az ételt és aztán otthagyja. Mert lehet,hogy nem ízlik,nem probléma. De ezt már elég hamar meg tudja állapítani,nem kötelező az asztalnál a tányért teljesen feldúlni.Nem szeretem azt sem,ha valaki nagyon a tányér fölé hajolva eszik, és az se kellemes,ha valaki szürcsöl,visszapotyog a kanálból,netán a szájából a kaja.Utálatos dolognak tartom,ha valaki teli szájjal magyaráz, és belelátok a szájába a félig összerágott falatok közé.Nemszeretem,ha úgy iszik valaki,hogy előtte nem törli meg a száját, és ételmaradékos-zsíros lesz a pohár széle.Sok bajom van biztos,és még sorolhatnám is.Pedig szerintem nem vagyok vonalas és szeretem a családi-baráti közös beszélgetős-laza evéseket,az se zavar,ha a gyerekek felállnak evés közben,jönnek-mennek.De a kulturálatlanság zavar.
2012. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Engem az, ha rágyújt, vagy ha beleeszik a kajámba.
2012. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha valaki teli szájjal beszél

ha állandóan megjegyzi hogy milyen finom, de hogy ő így meg úgy készíti, meg a szomszéd így úgy

ha asztalnál arról beszélgetünk higy ki milyen orvosnál volt, roszul volt, milyen sebeket ejtett véletlenül magán-pl ha elesett

milyen húsokat vett, hogy darálta le

ha minden falat után iszik

ha egy csomót kiszed de a felét ott hagyja

ha csontról szopogatja le a húst

ha a fogai közül kipróbálja szívni az ételmaradékot

ha hatalmas adagokat eszik.pl nem vágja félbe az uborkát, múst, krimplit hanem egybe bekapja

ha hatalmas kortyokban iszik

2012. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az illik, mi illik kérdés kultúránként változhat, ezekre alapesetben megtanítják az embert kiskorában.

ha ezeket megtanulta, akkor bárhol képes kultúrált evésre.

otthon nyilván lazábbak az emberek és nem veszik ezeket a szabályokat halálos komolyan.

csak egy példa, én hiába tanítottam a gyerekeimet, hogy késsel villával mindig csak akkora falatot vágunk a húsból, amennyit kényelmesen be tudunk kapni a villáról,

amikor más közösségbe kerültek (egyetemi kolesz ) azt vettem észre, hogy mindent összevágnak a tányéron apróra,

csak villával falatozzák, az uborkát meg kézzel fogják meg és harapják...:))

rájöttem, hogy ennyi idős korban már hiába akarom visszanevelni őket, így nem nyitottam vitát, tudomásul vettem, hogy nekik így kényelmes.Csak remélni merem, hogy tudnak "normálisan" is enni.szándékos az időzőjel, mert lehet máshol ez elfogadott.

tehát zavaró dolgok vannak, de nem nevezném illetlenségnek.

a férjem töri a kenyeret, de belekönyököl a kenyérmorzsába.

észre sem veszi, hogy a karjáról a földre potyog...

na ez is zavar engem, de még ezért sem szóltam. valószínű baritürelmem van:)))

2012. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Engem az zavar,ha valaki felhív telefonon, és közben eszik. Az anyukám rendszeresen ezt teszi. Amikor rászólok, akkor pedig elmondja, hogy mit eszik,és miért... -.-'

Más nem érdekel, mert nekem rendkívül furcsa étkezési szokásaim vannak... Nem eszek közösségben, mert úgy nem tudok enni... Otthon sosem eszek az asztalnál... Folyamatosan innom kell evés közben... Mindent apró darabokra vágok... Mindig az ölemben van a tányér evés közben, már ha van tányér... :D :D :D :D

2012. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!