Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Brassói recepte?

Brassói recepte?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy soha életemben nem csináltam még brassóit.Viszont segítsetek már egy receptel,mert a neten több féleképpen írják.Nem merek belevágni,mert már többször jártam úgy,hogy helytelenül volt megadva a recept.Pedig nem kezdő házi asszony vagyok.

A válaszokat köszönöm!



2012. máj. 9. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ahány ház, annyi szokás kategória! Az én változatom:

Apróra szelt vöröshagymát dinsztelek, beleforgatom a kockára vágott husit, sózom, ízlés szerint borsozom, és pici vízzel födő alatt puhára párolom. Amikor puha, födő le, elsütöm alóla a vizet teljesen addig, hogy a husi is szép rózsazsínüre pirul.

Ekkor keverem hozzá az előre készre sütött (szintén kockára vágott) krumplit, majd jó adag zúzott foghagymát kavarok hozzá. Gázt elzárom alatta, pár percre beborítom, hogy a fokhagyma átjárja.

2012. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,már hozzá is látok!
2012. máj. 9. 08:48
 3/16 anonim ***** válasza:
én kockára vágom a krumplit és kisütöm! A húst ugyan úgy csinálom, ahogy az első írta, kivéve a sót nem rakom rá, hogy hamarabb puhuljon a hús!
2012. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elolvastam még 1x az első választ, és ugyan azt írta, mint én, előre megsütött krumpli :)
2012. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
A húst ugyanúgy mint az első, de én zöldborsót is rakok bele. Sült krumpli és rá a tetejére a borsós husi.
2012. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én az elején teszem bele a fokhagymát, és adok hozzá egy nagyon pici pirospaprikát is, hogy legyen színe, meg kevés majorannát-bazsalikomot. Jó szaftosra csinálom, én úgy szeretem, mikor eláztatja a krumplit. :)

Tudom, hogy ez nem a klasszikus brassói, de ez is egy változat. Próbálj ki szerintem többet, és maradj annál amelyik legjobban ízlik.


A krumplit én sütőben sütöm hozzá, kockákra vágom, só+bors+pici olaj, és sütőpapírra terítem. Amíg készül a brassói, ez is megsül, nem kell vele foglalkozni.

2012. máj. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én jó sok fokhagymát, és majorannát teszek bele. Nagyon szeretjük így fűszeresen. Ja és még megborsozom a húst.
2012. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is ugyanúgy csinálom, mint az első válaszoló, azzal a különbséggel, hogy első lépésként apróra vágott szalonnának olvasztom ki a zsírját, és azon dinsztelem meg a vöröshagymát. Aztán ugyanúgy mehet rá a kockázott hús, amíg kifehéredik, pici vízzel megpárolom, elforralom a vizet, só, bors, jó sok fokhagyma, felkockázott sült krumpli.
2012. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

:)))

Tetszik, hogy alapjaiban szinte mind ugyanaz. Azt a zöldborsós változatot én is ki fogom próbálni, csak legyen olcsóbb a borsó, mint amit tegnap láttam. 1000/kg.

2012. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

A Brassóiba nem kell vöröshagyma!

Az a pörkölt...

Pont az a lényege, hogy nem szaftos, hanem száraz.

2012. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!