Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami jó fajta palacsinta...

Valami jó fajta palacsinta tészta receptet tudnátok írni? Nekem mindíg vagy túl száraz, vagy leragad.

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 22:52
 1/7 anonim válasza:
52%
Az arányokat nem tudom, de amit én teszek a tésztába az a következő: liszt, nagyon bubis víz, tojás, kevés cukor és só és olaj. Sosem ragad le, nem száraz és nagyon finom, annak ellenére hogy nincs benne tej. Az elkészült palacsintákat meg egymásra teszem, ez segít abban hogy puhák legyenek.
2012. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt a palacsintatészta receptet használom, mi nagyon szeretjük. Az elkészült palacsintákat pedig tényleg pakold egymásra, úgy nem szárad ki.

2012. máj. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2 tojás, 2 ek kristálycukor, 20 dkg rétesliszt, fél liter tej, fél dl olaj

Mi mindíg ezt csináljuk itthon. Nagyon fini és nem is száraz.

2012. máj. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2012. máj. 15. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Fél kiló liszt, 1 tojás, egy evőkanál tejföl, cukor, olaj, csipet só, és szódavízzel keverem fel. A tejföltől finom lágy lesz, és nem szárad ki. Tejet nem teszek bele.
2012. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olaj a tésztába, kevés tej, teflonserpenyő. Így nem ragad le.
2012. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És természetesen kevés cukor, mert igazából attól ragad le, a töltelékben úgyis van elég cukor, fontos a teflon serpenyő, bár édesanyámnak annak idején nem volt ilyen, de egy jól kisütött vasserpenyővel is elboldogult. Szerintem fontos, hogy abban a palacsinta sütőben mást ne készíts, csak palacsintát, ez is tapasztalat, pl. ne süss benne sonkát, tojást, stb. én már rögtön, amikor sütöm a palacsintákat, egymásra téve letakarom, mondjuk két tányér közé teszem, gőzben maradnak, néha letörlöm a felső tányérról a párát, nem szárad ki egyáltalán.
2012. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!