Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek-süssek névnapi...

Mit főzzek-süssek névnapi ebédre? 11 vendégünk lesz (ebből 3 kisgyerek)?

Figyelt kérdés

Gyakorlott vagyok a konyhában, bármilyen ötletet szívesen fogadok!


A kicsik szinte mindenevők :) kivéve a halak, azokat nem szeretik.


Nem szeretnék a vendégek érkezésekor a tűzhely mellett állni, ezért a rántott husi, fasírt stb... ami frissen sütve jó az kilőve.


Mindenképpen meleg ebéddel szeretnék készülni.

Olyan étel lenne jó ami melegítve is finom.


3 kisgyermekem van, jó lenne valamilyen "időtakarékos-összedobom, megfő" recept

:)


Köszönöm szépen!


2012. máj. 15. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez nagyon finom kiadós kaja,sok adag is elkészíthető belőle:) és hamar összedobod aztán be a sütőbe:)


vagy sült oldalas? Azt tényleg csak befűszerezed és be a sütőbe:

[link]


:)

2012. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gyümölcsleves, vajaskrumpli mézes-mustáros csirke paradicsomsaláta


paradicsomleves, rizibizi, stefánia vagdalt, sült hús, pulykapörkölt gombásan vagy lecsós szelettel


raguleves, rakottspárga darálthússak tejfölösen sajttal


bolognai spagetti, epres-túrós torta


gulyásleves, nudli fahéjjal


tojásleves, tészta gombás-csirkés tejszínes szósszal


tojásos nokedli uborka, paradicsomsalátával, somlói

2012. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valami krémlevest meg pizzát.


Mondjuk "eperkrémlevest". Bár sokan lehet, h megköveznek ezért, de én szeretem a hideg gyümölcsleveseket, és ez nálam abból áll, hogy: egy vödrös epres jogobellát összekeverek tejjel, max még cukor bele.

Tudom, hogy furcsán hangzik, de amikor egyszer nem volt időnk főzni és anyósomat vártuk, akkor "főztem" ilyet először. Odáig volt érte. Ráadásul a feleségem utálta a gyümölcslevest. Addig. Azóta szereti :D


A pizzatészta meg nem időigényes abban az értelemben, hogy sokáig kell várni, míg kel, de kevés a meló vele, és nagy sikert lehet aratni az ilyesmivel.

Mi pl. tejfölös szósszal szoktuk (tejföl, fokhagyma, kevés só, oregano, bazsalikom).

2012. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mondjuk vendégváráskor eszembe nem jut tojáslevest, nudlit és hasonlókat készíteni :) de azért köszönöm!


A menü:

Tyúkhúsleves

Sertésborda jóasszony módra, jázmin rizs

Hartyányi krémes

2012. máj. 16. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!