Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéspörkölt készítését...

Sertéspörkölt készítését leírná nekem valaki? Nagyon kezdő vagyok. Ja és mit tegyek, hogy a hagyma ne égjen azonnal oda az olajon?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kockázd fel a húst, majd egy fej vöröshagymát is vágj kockára. Tedd bele a hagymát a lábasba, ha van teflon bevonatúba, és önts rá annyi olajat, hogy a hagymákat félig ellepje. Picit meg is sózhatod. (Ha kezdő vagy, akkor a fűszereket ne a tartójukból sózd, nehogy "meglóduljon", hanem kiskanállal, apránként adagolva. Így jobban tudod a mennyiséget szabályozni.)

Szépen lassan kevergetve hevítsd fel az olajat addig, amíg a hagyma "üveges" nem lesz. Ha félsz, hogy leégne, akkor ne teljes lángon, hanem közepes lángol dinszteld a hagymát.

Ha a hagyma már üveges, vedd le a lángról, és így tedd bele az őrölt paprikát. Keverd össze, tedd bele a húst, és vissza a lángra.

Tedd rá a fedőt, és közepes lángon hagyd "párolódni" az egészet. Meglátod, a hús levet fog ereszteni. Ha egy kicsit le is kapná - nem leégetésről beszélek - nem gond, mert igazi pörkölt azért pörkölt, mert meg van pörkölve egy kicsit a hús.

Annyi vízzel öntsd mindig vissza, hogy a húsok el legyenek lepve. Így szépen, lassú lángon rotyogtathatod. Ízesítőként használhatsz borsot, köményt, vegetát, fokhagymát, esetleg egy deci vörösbort.

Addig főzd, amíg kivéve egy kockát a pörköltből késsel könnyen el tudod vágni.


Remélem, érthető voltam.


Üdv!

2009. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fűszereket ne a tartójukból sózd = fűszereket ne a tartójukból SZÓRD -bocsi, elírtam
2009. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, teljesen érthető volt :)
2009. jún. 27. 07:44
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
A nagyon precíz leírást talán azzal egészíteném ki, hogy ízfokozóként, lehet zöldpaprikát és paradicsomot is beledobni.Én fokhagymát is teszek bele.Jó étvágyat.
2009. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Naaa, hogy sikerült?


Üdv!

2009. jún. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!