Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok finom tortákat?

Mondanátok finom tortákat?

Figyelt kérdés
Anyu szülinapjára sütnék egyet saját kezűleg, főleg túrós/gyümis torták érdekelnének, de jöhet minden más is! :)

2012. máj. 21. 13:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Eszterházy torta a kedvencem, főleg azért mert magyar kuriózum. De hát mindenki mást szeret! :)
2012. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem a grillázs torta!
2012. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
zacher torta nyami :)
2012. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálsz egy piskótát tortaformában (tudod az a recés szélű:)) vagy veszel egyet, teszel rá vaníliapudingot (esetleg csokit) és rá gyümölcsöt, majd tortazselét és kész. :) Vagy sütsz egy rendes kerek piskótát, félbevágod, megtöltöd valami mascarpone-s krémmel, teszel bele gyümölcsöt, a tetejét is megkened vele, arra is teszel gyümölcsöt és ez is kész :)
2012. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem a dobos torta.
2012. máj. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Citromos álom. neten van kép és recept is, isteni finom és egyszerű is
2012. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen elkészithető és nagyon finom túrótorta:

Tortakarimában sütsz egy vékony piskótát (3 tojásból). Erre a következő krém kerül: 25 dkg túró, izlés szerint porcukor, 2 dl tejszinből felvert hab. Az egészet összekevered, rakhatsz bele kevés reszelt citromhéjat. Feloldasz egy zacskó zselatint melegvizben, és ezt is hozzákevered, és mehet a piskótára.

Csinálhatod úgy, hogy a krémbe tetszés szerinti gyümölcs darabokat keversz, vagy

a tetejére tortazselét raksz (ebbe is keverhetsz gyümölcsöt).

A zselatin miatt 1-2 órát dermednie kell.

2012. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj Feketeerdő tortát, nálunk olyan sikere volt névnapon, hogy most szülinapra is azt kellett csinálnom.

Csokitortát háromba vágtam, az alsó lapra meggylében főtt pudingot tettem, a második lapra tejszinben kevertem el hidegen elkészíthető vaníliapudingot, jó sok rumban áztatott meggyel megszórtam. tetején és oldalán tejszin volt meggyszemekkel és csokireszelék.

2012. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Karamellás sajttorta a kedvencem, ezenkívűl a túrótorta:)

Esetleg a fanta szeletet is meg lehet csinálni tortaformában, isteni az a süti, és jól is nézne ki:)

Illetve most jut eszembe, egyszer csináltam olyat, hogy kakaós piskótalapra olyan krémet tettem, amihez tejszínt, citromot és a négercsók habját törtem össze(neten fent van a recept) na az is isteni volt, mégis könnyű.

Nem szeretem a nagyon vajas, pudingos, főzött krémeket :)

2012. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Húúú köszi a sok tippet! :D

Végül elromlott a gépem, és a sors úgy hozta, hogy a magam feje után kellett mennem, de remélem így is jó lesz... :)


Legközelebb innen válogatok! :D

2012. máj. 21. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!