Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen pizzarecept alapján...

Milyen pizzarecept alapján készítitek el otthon a pizzát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én a tésztát mindíg ez alapján késztem: [link]

aztán lehet rá pakolni mindenféle jót(pl:kukorica,gomba,sajt,stb.)Nagyon finom ám,érdemes kipróbálni;)

2009. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Liszt,langyos víz,élesztő,só. Ebből nagyon finom ropogós aljú pizzatészta lesz,Olasz recept!


Viszont hogyha megtehetem,akkor inkább ezt a receptet csinálom,nagyon finom,eredetileg vajas pogácsa recept lenne,na de nagyon finom pizzatésztának is, kicsit vastagabbra hagyva valami mennyei. Szóval ez : lisztet sóval,rámával,élesztővel összemorzsolom. Ehez hozzá adok egy pohár tejfölt,és egy tojást,ebből gyúrok olyan tésztát,hogy elválljon a tál falától. Nem muszáj keleszteni,mert ez alapból nem kelt tészta,de hogyha állni hagyod egy olyan 15-20 percig sokkal puhább,finomabb tésztát kapsz. Ezt kinyújtod, majd formákra vágod, teszel rá szószt,sonkát,paradicsomot,paprikát,zöldségeket,sajtot,amit szeretsz/szerettek. Ennél jobb nem kell, próbáld ki. Isteni finom!


Szakácslány

2009. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2009. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

fél kiló liszt

3 deci langyos víz

1 kk só

2 ek laj

élesztő felfuttatva 0,5 dl tejben + kis cukor


Szósz: Anyukám-féle paradicsombefőtt és pizzafűszer, rá mozzarella és olívaolaj


A paradicsombefőttet nyers hámozott paradicsomból készíti, kis só van benne.

2009. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fél kiló liszt, egy tojás, egy élesztő, 1,5 evőkjanál olaj, pici só és hagyom kelni
2009. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A bátyám szakács, és nem adott meg nekem se pontos receptet (érzés szerint, mint ahogy mondta)

De kb: (2 pizzához)

- fél kiló liszt

- valamennyi víz

- langyos tejbe futtatott élesztő (én ezt kihagyom és élesztőport használok)

- jó nagy csipet só (kicsi a kezem nekem 3 csipet is megvan)

- és lehet soknak tűnik de majd fél pohár olaj (nem csak beleönteni, hanem belemártod a kezed és olajos kézzel kinyújtod a levegőben ((na nekem ez nagyon bénán megy)))


Feltét:

Paradicsom szósz

Fokhagyma

Oregano- bazsalikom fűszerkeverék (Sparba vettem)

CUKOR


ÉS mindenféle földi jó még rá: paradicsomkarika, kolbász, sajt, sonka, kukorica, hagyma, bacon stb.


L/20

2010. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!