Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csináljak a süritett...

Hogy csináljak a süritett paradicsomból fini szószt spagetti tésztához?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én mikor ilyesmit csinálok, nem is sűrített parit használok, hanem darálthusi, ketchup és oregánó, kakukkfű és bazsalikom, meg egy kis pizza krém és ezt teszem a tésztára, de van hogy még sütőbe is beteszem, hogy még jobban összeérjenek az ízek
2009. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kevés olajon futtass meg kicsi lisztet,tedd rá a paradicsomot,borsot,majorannát,rozmaringot,oregánót tegyél bele ( nem feltétlenül mindet) és forrald össze.De ha van otthon darálthúsod,először azt párold meg a fűszerekkel,és tedd rá a paradicsomot.,és forrald együtt.

De hallottam már olyant is,hogy a kész szószba reszelt sajtot kevernek.

2009. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bazsalikomot, oregánót, pici sót, borsot és pici cukrot teszek bele, hogy ne legyen savanyú. A legjobban akkor jön ki a fűszer íze, ha nem szárítottból van.
2009. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy megfőzöm a darálthúst pörköltnek, és a végén felrottyantom sűrített paradicsommal és pizzafűszerkeveréket teszek bele. Nagyon fini!
2009. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam hogy olajon megpirítok hagymát, majd rá a darált húst, kicsit hagyom, de le ne égjen, majd rá vizet, néha pótolom ha kevés, de sok se legyen, ja és megfűszerezem, hogy jól belefőljön az íz. Majd mikor megfőlt a husi akkor beleteszem a sűrített paradicsomot, kethupot is szoktam hogy édeskésebb íze legyen. Fűszernek bazsalikomot, oregánót, majorannát szoktam, meg sót, ételízesítőt. Ha kész ráteszem a kifőzött tésztára és jól összekeverem. Néha szoktam sajtot reszelni közé és így mire szedünk belőle megoldvad kicsit, fincsi

Amúgy én egy kiló darált húshoz, ilyen pulyka darált húshoz, ami ilyen olcsóbb fajta rúd alakú fagyasztottan lehet kapni, egy üveg sűrített parcsit adok, meg ízlés szerint ketchupot.

De a legvégére is teszek ketchupot, reszelt sajtot mellé ha valaki kér még rá. De hó végén sajt nélkül, sőt még néha ketchup nélküli is megesszük, úgy sem rossz.

2009. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!