Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szombaton lesz a ballagásom...

Szombaton lesz a ballagásom és még nem tudjuk, hogy mit süssünk. Kb.40-en leszünk. Finom süti recepteket tudtok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
zserbó, hatlapos, hólabda, vaniliáskifli, kókuszgolyó (ebbe Te is tudsz segíteni):) 2-3 gyümölcstorta.
2012. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszii!!

esetleg recepteket is tudsz írni?

2012. jún. 10. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudnék, de felkelne újra a nap, mire az én gépelési tudásommal a végére érnék:)

Bármelyiket beütöd a Google keresőbe százszám jönnek fel a jobbnál jobb receptek.

és még valami, a sósról se feledkezzetek meg, sajtos-sós rudat, pogácsát is kereshetsz, de majd előkeresek egy nagyon finom egyszerű sós rudat, azt majd leírom.

kitartást anyudnak a vendéglátáshoz, és Neked emlékezetes szép ballagást, és főleg jó időt:)

üdv.

2012. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszii!! és remélem jó időnk lesz :)
2012. jún. 10. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, jó reggelt:)

ahogy ígértem, írok egy sós-sajtosropogós receptet, és leírom az egyszerű gyümitorta receptjét is.


Sós-sajtos-ropogós.


30 deka liszt, 25 deka margarin vagy 20 deka zsír. 10 deka reszelt a tésztába, 6 evőkanál hidegvíz, 1 evőkanál 10 %-os ecet, egy teáskanál só.(meg lehet kóstolni a só miatt, van ,aki sósabban szereti.

az apróra vágott zsiradékot a liszttel elmorzsoljuk, és a többi hozzávalóval összegyúrjuk. fél órát pihentetjük hűtőben, majd kb 1 centi vastag téglalapra nyújtjuk.

ezt derelyevágóval egy centis csíkokra vágjuk, és daraboljuk 5-6 centisekre. sütőpapíros tepsibe nem túl közel rakjuk egymás mellé, lekenjük tojással és megszórjuk reszelt sajttal, köménnyel, szezámmaggal ízlés szerint. forró kb 180 fokos sütőben gyorsan sül. szép aranysárga legyen.

ebből is legalább 2 tepsi van, de érdemes vendéglátáskor dupla, -tripla adagban is megsütni, mert nagyon kelendő szokott lenni.nem drága és nem túl munkaigényes.


gyümölcstorta: tésztája:14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, egy púpozott teáskanál sütőpor,fél deci olaj, fél deci melegvíz.

a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéből jó kemény habot verünk.

egy tálban a sárgáját a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk az olajat, a melegvizet és a sütőporos lisztet.

végül a habot óvatosan belekeverjük.

a gyömölcstortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal, és liszttel is beszórjuk. ebbe öntjük a piskótamasszát és hagyjuk szépen elterülni.

180 fokos sütőben kb 15 perc alatt megsül. Tűpróba!!

Most jön a mutatvány:)) egy tálat, amin majd feldíszítjük, kikenünk vajja/margarinnal vékonyan.

kivesszük a sütőből a piskótát, ráborítjuk a vajazott tálat és hirtelem megfordítjuk. a forma van felül, amit jó hidegvizes konyharuhával betakargatunk.hagyjuk hadd gőzölögjön, esetleg újra le is lehet hűteni a ruhát.

párszor megütögetjük körbe-körbe egy kés nehéz nyelével, az alját is. így kb 10 perc után óvatosan leemeljük a formát, és ott a szép piskótánk.

3 deci tejből édes vaniliás pudingot főzünk, amit a mélyedésbe öntünk.a pudingot kirakjuk ízlésesen gyümölcsökkel, majd tortazselét készítünk előírás szerint és azzal bevonjuk.

Én a színtelen tortazselét javasolo, mert így látszik a színes gyümölcs szépsége.

tegnap egy őszibarackosat (befőtt) készítettem. a vékony szeletekre vágott barackor raktam körbe legyezőszerűen két sorba. a széleken mazsolát helyeztem a cikkek közé.

Tényleg olcsó ez is, és egy óra alatt cakkpakk megvan, csak hűteni kell és lehet fogyasztani.

Ajánlom a Lidl-s tortazselét, nagyon szép víztiszta fényes felületet ad.attól nem kell megijedni, hogy főzés közben teljesen opálos, mire megköt györőrű tiszta.

Ha Te 8.-as nagylány vagy, akár magad is meg tudod csinálni, segítve ezzel anyukádnak.

Most lehetne epres, meggyes, narancsos-kivis, vagy a már említett őszis is.

Remélem valamennyit segítettem, és mégegyszer kívánom a legjobbakat:)

üdv.

2012. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HiemannMoch válasza:
2012. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a receptet köszönöm!! :) a nutellás eper nem nagyon jó!!! azért köszi :)
2012. jún. 13. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!