Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem bevált, finom...

Írnátok nekem bevált, finom gyümölcsleves recepteket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a googleban nagyon sokat találnék, de olyat szeretnék ami biztosan finom...A nagymamám kórházban van, mindig ő csinálta, de most én szeretném meglepni vele. Előre is köszönöm:)
2012. jún. 18. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meggy leves: Felteszed a meggyet főni, teszel bele ízlés szerint cukrot, fahéjat, szegfűszeget, citrom héjat. Ha megfőtt a gyümölcs, de vigyázz, nehogy szét főzd, keverj össze vaníliás, vagy puncs ízű puding port tejszínnel, vagy tejjel, és azzal habard be.A fűszereket tálalás előtt távolítsd el a levesből.
2012. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! és tehetek bele más gyümölcsöt is még pluszban?
2012. jún. 18. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz persze, de akkor vegyes gyümölcs leves lesz a neve.
2012. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vaníliás körteleves: Fél kg körtét megpucolsz, és felteszed főni fahéjjal, szegfűszeggel úgy, hogy épp ellepje a víz, ha megpuhult, leturmixolod, utána hozzákeversz 1 csomag 1 liter tejjel felvert főzés nélküli vaníliás pudingport. Ha nem elég édes, vagy fűzeres, akkor még lehet variálni, melegen és hidegen is nagyon finom. Tejszínt is lehet beletenni, ha turbózni akarod, vagy játszani az arányokkal, hogy több körtét, vagy pudingot teszel bele... Egyébként a legtöbb gyümölcsöt el lehet készíteni ugyanígy.
2012. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1 alma felkockázva fél kg meggy kimagvalva , citrom karika. Ezt összefözöm. Fél kupa tejfölhöz keverek 1, 2 teáskanál lisztet kikeverem és még higitom tejjel hogy jo folyos legyen ezzel behabarom félre huva a lángrol kavarom és összeforralom cukor izlés szerint . Pici so is. Még az elején fahéj. szegfüszeg. Nekünk ez jön be.
2012. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, megcsináltam meggyből, málnából és cseresznyéből. nagyon finom lett. :)
2012. jún. 18. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!