Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem bevált és...

Írnátok nekem bevált és finom, nem drága muffin recepteket?

Figyelt kérdés
Édes is sós is jöhet. 12 darabra légyszi, és majd duplázok. :) Első muffinom lesz, ha van olyan is jöhet amit gyerekek 4és2 évesek jobban szeretnek.

2012. márc. 9. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Csokis-meggyes:

Meg kell olvasztani gőz fölött 10dkg étcsokit, 10dkg tejcsokit és 10 dkg margarint, külön összekeverni 1 tojást 15dkg cukorral és 2 cs. valíliás cukorral, majd az egészhez hozzáadni 2 dl tejszínt, 22dkg lisztet, fél kiskanál szódabikarbónát és ugyanennyi sütőport, 10dkg kockára vágott tejcsokit és ízlés szerint meggyet. 200 fokon 30 percig kell sütni. Minél jobb csokibó csinálod, annál finomabb, de olcsóból se rossz. Én tettem már bele Tobleronét meg svájci csokit is, mert nem volt más, és akkor lett a legfinomabb. Az eredeti receptben tejföl volt, de tejszínnel szerintem jobb. És meggy helyett lehet mondjuk banánnal is.

2012. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom. Hogy kell gőz felett olvasztani? És a cukros tojást az olvadtakhoz teszed és úgy bele a többit lisztet pl. És ha kihagyom a meggyet a leve elég bele? Nagyfiam nem eszik gyümit sajna. Bocsi a sok kérdésért!
2012. márc. 9. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A meggy nem feltétlenül szükséges, az eredeti recept nem is azzal volt. Úgy is csinálhatod, hogy felébe teszel, a többibe nem. Én úgy szoktam, hogy felforralom a vizet lábasban, és jénai fedőjét szoktam rátenni, úgy hogy mellette kimehessen a gőz, akkor nem sípol. Szóval a fedőbe teszem a margarint és a csokikat. Néha meg lehet keverni, hogy egyenletesen olvadjon. Ezt kell összekeverni a tojásos cukorral, és utána megy bele a liszt. Tűpróba szükséges a végén.
2012. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Jó szívvel ajánlom neked ezt az alapreceptet:

[link]


Úgy variálod, ahogy szeretnéd. A recept alatt rengeteg hozzászólást és ötletet olvashatsz. Csak néhány verzió, amit én imádok:


csokis-kókuszos: fél bögre liszt helyett kókuszreszeléket teszek + 1 tábla csokit apróra vagdalok és belekeverem a tésztába


meggyes-mákos: fél bögre liszt helyett darált mák + 1 marék kimagozott meggybefőtt (meggy helyett bármilyen gyümit vagy aszalt gyümölcsöt tehetsz bele)


csokis-narancsos: tésztába 2 púpos evőkanál cukrozatlan kakaópor (ennyivel kevesebb liszt) + 1 narancs lereszelt héja + 1 tábla apróra vagdalt csoki


pudingos: alaptésztát megcsinálod, megfőzöl 1 csomag pudingot 4 dl tejjel + 3 evőkanál cukorral, kihűtöd. Muffinformába egy kanál tészta, rá egy kupac puding, és befeded a maradék tésztával.


almás-fahéjas: 2 kisebb vagy egy szép nagy almát meghámozol, apróra kockázod, belekevered a tésztába, hozzáadsz 1 kávéskanál fahéjat. Ha van egy kis mézeskalács fűszerkeveréked, 1 kiskanállal tegyél bele, nagyon feldobja.


banános-csokis: 1 banánt felkockázol, belekevered a tésztába + mindegyik muffin közepébe nyomsz 1 kocka csokit.


dós-baracklekváros: tésztába keversz 4 evőkanál lekvárt (ennél a verziónál csak 2/3 bögre cukrot tegyél bele) + 1 bögre aprított diót.


karamellás: 1 bögre kis kockákra vágott tej / vajkaramellát keversz bele.


túrórudis: 1 rudit 3 felé vágsz, így 1 db túrórudi 3 muffinhoz elég. Megcsinálod az alaptésztát (1 citrom héját belereszelheted, nagyon finom lesz), kiadagolod a muffinformába és mindegyik közepébe belenyomsz egy rudidarabot.

2012. márc. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én írok Neked egy sósat, a gyerekek imádni fogják, de egy gulyás leves mellé is isteni finom pogácsa helyett.nem szárad ki, másnap is nagyon finom, már, ha marad belőle:)

itt is alap a 2,5 decis bögre, és a mennyiségből 24 muffin jön ki, tehát nem kell dupláznod.

először is főzz meg hájában kb fél kiló krumplit, majd ha kihűlt, kislyukon reszeld le.

a tészta: 2-3 tojást, egy bögre tejföllel (kefír,joghurt is lehet)egy deci olajjal egy csapott ek. sóval kikeverünk, beleteszünk 2 bögre , egy sütőporral elkevert lisztet, 5 deka reszelt sajtot, és a lereszelt főtt krumplit. finoman borsozni is lehet, aki szereti.

ennek jú sűrű nokedlitésztának kell kinéznie, ha nagyon makacs, akkor egy kis tejjel lehet lazítani.

a kapszlikat 3/4-ig töltjük. minden muffinra teszint (ha van) 2 csík bacont, és egy kis reszelt sajtot.

180 fokra előmelegített forró sütőbe tesszük az első adagot, és 5 percig ezen is tartjuk, majd kicsit mérsékelve a lángot, kb még 25 percig sütjük. tűpróbával ellenőrizzük, hogy nem ragacsos-e a belseje.

kiveszzük a tepsit, vizes konyharuhára tesszük, és 5 percig pihentetjük.

utána könnyen kiemelhető, és mehet a másik adag bele.

amikor a lisztet méred, a bögrét ütögesd meg, hogy a liszt

tömörüljön, mert nem mindegy, hogy lazán, vagy rendesen van kimérve.

Remélem elnyeri tetszésedet ez az egyszerű sós muffin.

sok sikert hozzá, és a többihez is.

2012. márc. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek!
2012. márc. 13. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!