Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mikrohullámú sütő hány...

A mikrohullámú sütő hány watton süt? Hová kell tekerni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 28. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami rá van írva, kb. azon.

Folyadéknál maximumra kell tekerni, a többinél annyira, amennyire folyik, vagy ahányszor kiszeded és megkevered.

Olvasztáshoz minimumra (van rajta külön jelzés).

Ha nagyobb adagot teszel bele, ami nem folyik, akkor is célszerű kicsit lejjebb venni.

Az időt meg majd meglátod. Ha kiveszed az edényt és megfogod az alját a közepénél - ott lehet érezni, hogy kell-e még melegíteni. De ha már kiveszed, keverd is meg.

Fémet ne tegyél bele, valamint CSAK vizet és zsírt tud melegíteni. Ha az ételben ez nincs, legfeljebb tönkremegy a sütő.

2008. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az olvasztást jelzi, főzni is szoktam vele, de kimondottan a sütést még nem próbáltam, pl valamilyen rakott dolgot megsütni. Vagy azt is ugyanott kell ahol főzni szoktam vele?
2008. ápr. 28. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos,eőször is,ha nem akarod a gatyádat is villanyszámlára költeni,akkor jobb ha fogod magad és sütőben sütöd meg.Mert míg a mikróra az van írva,hogy 800W,annyit ad le,de ehhez a hálózatból kb.1350-1400Wot vesz fel.(Mérések igazolják!)

Amúgy a grillezőt szokták ajánlani sütéshet.De a sütő gyorsabb,praktikusabb és környezetbarátabb.

2008. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A rakott dolgot megcsinálhatod azon a fokozaton, amin főzni szoktál, csak ne várd, hogy úgy nézzen ki, mint amit rendes sütőben sütsz. Ezalatt azt értem, hogy nem fog megpirulni a teteje (sehol sem fog megpirulni, alul em). Ha megvárod, hogy a teteje szép piros legyen, akkor a közepe már szenes lesz... Ugyanis a mikro a belsejét melegíti, a rendes sütő pedig kívülről melegít. Ha olyan mikrod van, ami grillez is, akkor el tudsz érni szép pirított kinézetet úgy, hogy a készre főzött (merthogy így gyakorlatilag bármit készítesz, azt főzöd) ételt visszateszed egy kis grillezésre is. Az szépen megpirítja. (Vigyázz, ha grillezős a mikród, a grillezéshez szokott lenni hozzá külön tartozék, amivel belül bizonyos részeit takarni kell, valamint arra is vigyázz, hogy ha előtte műanyag edényben volt az étel, grillezéshez tedd át másba, mert a grill megolvasztja a műanyagot!)
2008. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Maga a mikro nem süt, hanem főz. (Kivéve, ha van benne grill.)A vízatomokat mozgatja meg mikrohullám segítségével, és azok továbbadják a hőt a többi tárgynak.
2011. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!