Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Három órán át pároltam 2 fej...

Három órán át pároltam 2 fej vörös káposztát. Nagyon nehezen puhult meg, ráadásul keserű lett, nem is tudtam eltüntetni a keserűséget. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy öreg a káposzta, tavalyi vagy ilyesmi? Az elejétől kezdve keserű volt, nem én okoztam. Mi lehet az oka?

2012. jún. 22. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Téli van, meg nyári, és már egy ideje inkább a nyárit kell használni, mert a téli már elég öreg.

Ha mégis téli volt, akkor érthető hogy kemény, és keserű.

Talán úgy lehet tenni ellene valamit, ha reszelés után, pirítás előtt leforrázod, (vagy főzöd negyed óráig) leszűröd, és utána karamellizált cukron pirítod.


De sokkal egyszerűbb nyárit venni, azzal viszont vigyázz, ne nagyon sózd meg, és gyorsan pirítsd, mert az meg gyorsan összeesik.

Ja, és még annyi, hogy ha sima párolt káposzta, akkor a télire a végén tedd rá az ecetet, a nyárira az elején.

2012. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet keserű még attól is,hogy kevés vizet kapott(még érés során).
2012. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,így már érthető!
2012. jún. 22. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztosan nagyon vastag eres volt már, az már szinte olyan, mint a torzsája, kissé kesernyés, van, amikor a nagy káposztákat lefosztják folyamatosan a leveleitől, hogy el tudják adni. így egy kisebb fej is lehet, hogy anno 3 kilós volt.

és persze folyamatosan nedvesség nélkül öregszik.

ez sajnos egy rossz vásárlás volt:( cukorral, ecettel esetleg próbálkozhatsz, hogy ehető legyen.

2012. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!