Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 4000 forintból mit lehet...

4000 forintból mit lehet főzni 7 napra 2 felnőttnek és egy 3 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Ez az összeg amiből a reggeli az ebéd és a vacsora is ki kell hogy jöjjön 3 főnek...hogy lehet kihozni ezt?
2012. jún. 29. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hűűű...ez nem egyszerű...mi az ami van otthon és nem kell venni???

lekvár, vaj, tej, ilyesmik..

2012. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Krumplis tésztát például
2012. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád ,hogy mi van otthon, könnyebben tudnánk válaszolni.
2012. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

hideg kajának egy hétig elmegy a tescós kenyér 130 ft., párizsi 400, félkilós kenőmájas 200, margarin 130, kígyóuborka beosztva ,100 küröl emlékészszem.

a tesckós árakat mondom, mert ma voltunk. krumpli 130,

rizs kiló 200 alatt, tészták félkilós 200 alatt. régihagyma 100 ft. olaj 350 körül.

konkrét ételkalkulációt nem tudok neked írni, mert hús nélkül nehéz. de a parizert is meg lehet enni pörköltnek, ha muszáj, rizzsel, tésztával.

paprikáskrumpli, egy darabka lecsókolbásszal.

a tök is olcsó most egy jó nagy adag főzelék egy kispohár tejföllel, lecsókolbásszal.

nagyon szűkre kell fognotok, inkább magatokon spóroljatok, a kicsinek kellene gyömölcs, tejtermék is.

Háát nem irigyellek, szívesen segítenék, ha tudnék...

2012. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az egyik válaszolónak írom,a gyerek étel terén semmiből nem szenved hiányt.Bölcsibe jár minden nap és ott eszik rendesen,reggeli ebéd uzsonna.Szépen eszik mindent amit kap.

Sajnos a férjem és az én bérem teljesen elmegy a lakáshitelre meg a rezsire.A lakáshitelünk most 115000 forint a rezsi pedig 50 ezer.Ketten 190000 forintot keresünk.A bölcsi pedig 13000 forint egy hónapba.

Ha nem segítenének a szülők meg a rokonok akkor nem is tudom mi lenne velünk....A lakáshitelünk mikor 4 év felvettük 36000 forint volt havonta.

2012. jún. 29. 17:10
 6/16 anonim ***** válasza:
Pl: Húslevest szoktam főzni liba far-hátból, amiről előtte leszedem a hájat, és a bőrt, kisütöm zsírnak és töpörtyűnek. A levesből megmaradt zöldségből pástétomot készítek, úgy, hogy margarint,és a zöldségeket összeturmixolom, egy kis fűszerrel, amit azután a több napos kenyérből készített piritósra kenek. A megmaradt levest lefagyasztom ,é ha felengedem, főzök bele egy kis tésztát, vagy pörkölthöz használom fel a levet.
2012. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

"Én csak a gyereket sajnálom.."

Én meg Téged, hogy még a kérdést sem érted! Mindenki csak baxogatja a másikat, véletlenül sem segít még egy jó szóval sem!

Máj az nagyon kiadós, és olcsó, jól lehet variálni. A fasírtnak sem olyan húzós az ára.. Esetleg paprikás krumpli... Reggelire mézes, lekváros, vajas, sajtos kenyér.

2012. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jajj, nagyon sajnálom, borzasztó nehéz lehet.... Tényleg jó lenne, ha leírnád, mi van otthon. Csirkemájat lehet venni fagyasztva 450 ft körül kilóját, fél kilóból lehet csinálni egy nap mondjuk rizottót, és van húsos kaja is. Tescoban a tök most 130 ft kilója, lecsónak 1-2 tojással isteni és kiadós. Ha veszel egy szál kolbászt (lehet egész jó áron, 1000 ft alatt is kapni kilóját és szerintem nincs fél kiló) azt kétfelé is használhatod. Egyrészt paprikás krumpliba karikázod az egyik felét, esetleg (mi így szeretjük nagyon) szaggathatsz bele egy kis nokedlit, akkor kiadósabb. Tescoban lencse most 230 ft fél kiló, abból nagy lábas főzelék lesz, a másik felét belekarikázva a jó füstölt íz is megvan.
2012. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

Nekem ez a családi költségvetés kicsit sántít. ha csak 12 ezer marad egy hónapra, szülők ide, rokonok oda, éhenhalnának a kérdezők, és az evésen kívül még a többi dologi kiadásról nem is beszéltem...

Folyamatosan segítették a devizahiteleseket, szóval ezt sem értem, hogy ekkora törlesztés legyen.

Miután elmorzsolgattam (de tényleg )a könnyeimet,számolni gondolkodni kezdtem a kérdező kommentje után...

2012. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb a sertés máj, egy egész kg. kb. 650-700 Ft, amiből legalább 3x tudtok enni. Köretnek lehet krumpli, ill. rizs. Tojásos levest is tudsz főzni akár 2 napra valót is jószerivel pár Ft-ból. Reggelire elég lesz most a síma vajaskenyér zöldpaprikával, nem kell minden nap felvágott, stb.

Vacsira olcsó a főző kolbász vagy virsli sütve vagy főve sült krumplival, esetleg tükörtojás is mehet, vagy éppen hagymás rántotta.


Csirka far-hát-szárny kiadós rizses-húsnak, de ha ugyanebből pörkölt + nokedli, még az is megoldható.

2012. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!