Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell gőzgombócot készíteni?

Hogy kell gőzgombócot készíteni?

Figyelt kérdés
Készen ettem és imádom de már megszeretném csinálni magam is!
2009. júl. 9. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:

• 5 dkg friss élesztő,

• 5 dl langyos tej,

• 1 + 2 evőkanál cukor,

• 60 dkg liszt,

• 3 tojás,

• 1 kiskanál só,

• 5 dkg vaj,

• darált dió vagy darált mák,

• porcukor


Elkészítés:

Az élesztőt futtasd meg 2 dl langyos, cukros tejben. A lisztet keverd össze a megfuttatott élesztővel, a tojásokkal, egy csipetnyi sóval, 2 evőkanál cukorral és a maradék 3 deci langyos tejjel. Gyúrd át a tésztát, ha szükséges, adj hozzá nyugodtan még 1-2 kanál lisztet is, majd pihentesd egy órán át.


Egy lábosban kezdj el vizet forralni. Szorgosan fedd be konyharuhával vagy steril textilpelenkával.


Lisztezett gyúródeszkán nyújtsd vastagra a tésztát, majd szaggass belőle kisebb golyókat.


Gőz fölött, a konyharuhára téve főzd ki a gombócokat, majd a kifőtt gombócokat forgasd meg olvasztott vajban.


Tálaláskor szórd meg cukorral elkevert mákkal vagy dióval.

2009. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nagymamaám módszerével készítem,Igaz,hogy ő a sütőben csinálta,én viszont a mikróban.

Fél kg liszt,3 dk élesztő,3 dl tej ,2-3 tojás,só,3 evőkanál cukor.

A hozzávalókból lágy kelt tésztát készítek,megkelesztem.

Ha megkelt kinyujtom,négyszögletes darabokra vágom.A közepébe tölteléket teszek : lehet lekvár,nutella,gyümölcs,cukros dióféle,esetleg pudding,

Buktaformára összetekerem.

Egy mikrózható tálat olvasztott margarinnal kikenek,a buktákat egymás mellé és fölé beleteszem,Mindegyiket megkenem margarinnal,ahol egymáshoz érnek.Kb.Kétharmadáig teszem az edényt.15 percet újra kelesztem,majd kb 3 dl langyos tejet ráöntök.Folpackkal letakarom szorosan az edényt, beteszem a mikróba, 5-600 watton kb 8-10 perc alatt kész,( magasra feljön)

2009. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!