Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy csinálják az éttermekben...

Hogy csinálják az éttermekben a párolt rizst, hogy a rizsszemek nem ragadnak össze?

Figyelt kérdés
Én is ilyet akarok itthon készíteni! Hogy kell? A szemek nem tapadnak össze, hanem szétválnak.
2012. júl. 5. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Addig mosd a rizst, amíg a vize nem lesz áttetsző. Pirítsd meg, és öntsd fel 2x annyi forró vízzel, mint a rizs volt. Fedő alatt főzd 10 percig, utána kapcsold le alatta a gázt, és hagyd a fedő alatt megpuhulni. Ne kevergesd, és ne vedd le róla a fedőt.
2012. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Előtte üvegesre pirítod kevés olajon. Felengeded a rizs mennyiségénél kétszer több vízzel (bögrében mérem). (Én a vízforralóból szoktam ráönteni a vizet). Ha újraforrt lefedem, takarékra veszem, és kb. 15 perc alatt elkészül magától a rizs. Nyilván sóval, borssal (én curryvel is) ízesíted.
2012. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindig pont így csinálom, isteni szokott lenni, csak az a baj, h összeáll mégis. Lehet, hogy a rizzsel lesz a gond?
2012. júl. 5. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen! Van jobb és van gyengébb minőségü rízs. Válaszd a jobbat!
2012. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Az 1-es válaszoló által írt pont olyan, ahogyan én is készítem. Nála a tuti!
2012. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A barna dobozos tasakos rizs nem tapad össze, 12-14 percig szoktam főzni, majd lefedem és hagyom a gőzben, utána villával átkavarom.
2012. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Ahoyg az előttem válaszolók irták,úgy főztem én is régen.És MINDIG összeragadt lehetett az drága vagy olcsó rizs,mindegy volt.Aztán láttam egy receptet egy főzőcskélős csatornán,ahol áyziai recepteket mutattak be:ott láttam ezt a módszert:a fővő,"zubogó" vizbe beleteszem,főzöm,amig újra felforr,majd leveszem a tűzről,állni hagyom 6-7 percet,majd hideg vizzel leszűröm és lecsepegtetetm.

megizesitem és lehet kajálni.

érdekes,hogy igy nincs összeragadva.

2012. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ezt ki fogom így próbálni, erről még nem is hallottam! Nagyon köszönöm!!! :) majd megírom, ha elkészítettem, hogy milyen lett!
2012. júl. 6. 23:02
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi, igazad van, így tényleg nem áll egybe, viszont nagyon vízízű lett, mivel ugye leöblítettem vízzel :S erre vmi tipp? sózás után is víz íze van.
2012. júl. 17. 19:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ne öblitsd le.leszűröd,jól lecsepegteted és ennyi.
2012. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!