Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy sütitek a karajt hogy ne...

Hogy sütitek a karajt hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés
Én tepsiben, fólia alatt sütöm a karajszeleteket, de mindig úgy kiszárad...
2012. júl. 6. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én másképp csinálom, és mindig puha szaftos. kicsit munkaigényesebb, de megéri a fáradságot.

a besózott nem túl vékony szeleteket lisztbe mártom.

egy serpenyőben zsírt forrósítok, de nem sokat, nem úsztatni akarom. amennyi egyszerre kényelmesen belefér, annyi sütök, mindkét oldalát 4-4 percig. tálra szedem, letakarom fedővel. ha van még hús, folytatom egy kis zsír pótlásával.

ha mind megvan, egy zsírozott tepsibe szedem az elősötött szeleteket. a megmaradt lisztes szaftot kb 1 deci vízzel beforralom, és ráöntöm a tepsiben lévő husikra.

szorosan lefóliázom, és kb 40 percig sütöm közepes lángon a sütőben.

ha sülthúsnak akarom, akkor még fólia nélkül megpirítom , de csak éppen hogy, ha szaftba pl gombaszószba, vadasmártásba vagy lecsós alapba teszem, akkor nem pirítom meg, mehet a cuccba.

bármilyen hús , tarja, comb is puhává süthető így, de a száraznak kikiáltott karaj is vajpuha omlós lesz.

Nekem bevált, jó szívvel ajánlom másoknak is.

2012. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is tepsiben alufólia alatt, jó szorosan lezárom vele, és nem szárad ki! Mert a húsból kijön valamennyi nedvesség, és mivel az nem tud távozni, gőz képződik és nem csak sül, hanem fő is.

Aztán a sütés utolsó perceiben leveszem a fóliát, megfordítom, és úgy sütöm még,hogy szép színe legyen. Ez a legfincsibb szerintem, mert a fűszerek is benne maradnak, nem illannak el...


Nem lehet, hogy nem jól zárod le a fóliával???

2012. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy csinálom, mint az első hozzászóló és nekem sem szokott kiszáradni.
2012. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egészben sütöm, szeletekben jobban kiszárad.
2012. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kipróbálom!
2012. júl. 10. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!