Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Galambbol csinalok huslevest,...

Galambbol csinalok huslevest, pont ugy csinaljam mint ahogy tyukbol csinalom? Hany orat kel főzni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pont úgy, csak valamivel lassabban fog megfőni. Ha egy tyúkot másfél órán át főzöl, akkor a fiatal galambot 2,0 idősebbet 2,5 óráig főzöd levesként. Pörköltet gyorsabban is főzheted, tehát az rövidebb idő.

Másrészt sokkal "erősebb" levese van, tehát egy kicsivel (kb. fél liter-liter) vízzel többet is elbír, magyarul ennyivel több levesed lesz. De ezt majd érzed, amikor már kóstolod a vége felé.

Egyébként mindent ugyanúgy, mint amikor csirkét, tyúkot főzöl. Isteni lesz. Jó étvágyat hozzá!

2012. júl. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2012. júl. 8. 07:37
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

A "lassabban fö meg" kijelentésssel nem értek egyet, ha fiatal galambor KÉT óráig fözöl, akkor lekvár lesz belöle.

Kezdd el idöben, de néha nézd meg, hogy mennyire puha, nehogy szétessen.

Nekem az ize nem tetszik, mert túl olajos hatású, ezen erösebb füszerezéssel lehet segiteni.

2012. júl. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valóban attól függ, hogy milyen idős az állat. Ez általában minden husnál igy van. Lehet, hogy hamarabb fő a csirkénél, de később a tyuknál. Egyszer vidéken kaptunk egy sovány tyukot, 8 órát főtt.
2012. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fiatal galambrol van szo,akkor többször ránézek,nehogy szétessen.
2012. júl. 8. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenki másként csinálja. Nálam a húsleves alapból alig fő, inkább csak kissé pöcörög, és nem forr!

Attól függ, hogy mennyire öreg a jószág, ill. hogy tescos csirke, vagy tanyasi. A galambnak pedig még a tanyasi csirkénél is szívósabb húsa van.

Sajnálom, nálam a 13 év alatt ritkán lett kész 2,0 óránál hamarabb a galamb-húsleves. Igaz, hogy leszűrni szinte "felesleges" volt, annyira tiszta, átlátszó levest tudtam belőle főzni.

2012. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mivel a padláson kb. 200 galamb élt, szinte minden hétvégén galambhzúslevest főztem, volt lehetőségem kitapasztalni, hogy mennyi idő kell a galambhús-levesnek, pörköltnek, stb. elkészítésére.
2012. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
9-es milyen galambok éltek a padlásodon? Nekem ott élnek vadgalambok, abból lehet, mert már nagyon elegem van belőlük.
2012. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!