Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért jó az új gáztűzhelyeken,...

Miért jó az új gáztűzhelyeken, hogy elől van a nagy égő és nem hátul?

Figyelt kérdés
Mostanában szinte nem is kapni olyat, aminek hagyományosan hátul lenne a nagy égőfeje. Pedig szerintem biztonságosabb, praktikusabb. Mi a tapasztalatotok az új divattal, hogy elől található a legnagyobb?

2012. júl. 10. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
én parázson sütök ! kint a mezőn már vagy 24éve elég biztonságos!
2012. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
31%
Sokkal jobb a designja.
2012. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
A mi gáztűzhelyünk már vagy 14 éves, de azon is elől van a nagy... meg a nagyién is elől van, pedig az sem épp mai cucc. Szerintem tök mindegy hol van...nem értem miért lenne jobb hátul.
2012. júl. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom milyen az új divat,mert a legutolsó gázom is a huszadik éve fele jár. négy égős, elöl egy kicsi, egy nagy, hátul két nagy.

ez így teljesen praktikus,mert bármelyik nagyra teszem fel pl a főzeléket, a kéznél lévő kicsin csinálom a rántást. fura is lenne, ha a hátsón kellene készítenem, átnyúlva az elsőn fővő étel felett.Hátulra a hosszabb főzésű idejű dolgokat teszem, az elsőkön pedig lehet a gyorsabbakat főzni.

szóval igazad van, nem célszeű,ha hátul van a kislángú gázégő.

2012. júl. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekünk is jó pár éves a legutóbbi tűzhelyünk. Ha jól emlékszem legutóbb szüleim vásároltak kb. 10 éve. De már az is modern hőlégkeveréses, grilles, stb. Nagyon szuper!

Mi költözés, lakásfelújítás miatt vásárolnánk újat. De megdöbbentő, hogy alig találunk olyat, ami megfelelne számunkra. Nem a nagy igények miatt persze, hanem mert szinte mindegyiknek elől van a nagy égője.

Hasonló érveink vannak nekünk is, mint a 4-es hozzászólónak. Nem is értjük, miért alakult ki ez az új divat a gyártók körében. :-O Hiszen a hosszú ideig és/vagy nagy fazékban főzendő ételeken keresztül nyúlva lehetetlenség megfőzni a kisebb gázrózsákon bármit.

(Megjegyzem számtalan tervezésnél azt a szempontot kell követni, hogy elől a kisebb hátrébb a nagyobb dolgok vannak. Legyen az kert tervezés, vagy kiállítás, vagy műszaki berendezés, stb. Még az íróasztalon sem a monitor mögé tesszük a tolltartót, a jegyzettömböt, a klaviatúráról és az egérről nem is szólva. :-) De a szobánkban sem a kétajtós nagy szekrényt tesszük a szoba közepére, a komódot a dohányzóasztalt meg mögé :-))


Nem szabadna, hogy design a praktikusság, használhatóság és a biztonság rovására alakuljon!


Biztonsági szempontból is kifogásolható a nagy gázrózsa elöli helyzete. Hiszen nagyobb az esélye, hogy valaki lelöki a nagy fazekat, lábost.

2012. júl. 11. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én éppen most őrülök meg ettől. Le akartuk cserélni a gáztűzhelyünket, mert már támasztani kell 2 gombját, plusz éget a sütő és szita az alja...de ez egyszerűen őrület. 3,5 éves kislányom van, mindig a legnagyobb belső gázrózsára teszem az 5 literes fazekat, a krumplit is ott sütöm, hogy esélyem se legyen leverni és ő is ott érné el a legkevésbé. Külső lángon főzni hosszan a dolgokat, hát ez őrület! A kutyáim is mindig láb alatt vannak, imádnak a tűzhely mellett, pontosabban szorosan mellettem aludni, miközben főzök, nem szeretném kockáztatni, hogy rájuk borul a tűzhely széléről az 5 literes forró leves. És én sem tudom elképzelni, hogyan csinálom meg a rántást levesbe, főzelékbe, kerülgetve, áthajolva a hatalmas forró fazékon. Ezek a tervezők nem teljesen komplettek szerintem!
2018. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled!

A mai tervezők, valamiért totál fordítva ülnek a lovon!

Írtam privát megkeresésedre is választ, így itt nem ragozom tovább. A lényeg, meglehet szokni ezt az új marhaságot is. Ahogy mondják, a kényszer nagy úr!

2018. jan. 8. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, nem csak engem idegesít? :)

Komolyan, egy idióta barmok gyártják a cuccokat.

- a szabályzógombok hófehérek, NEM látni azonnal, hogy elzárva, vagy nyitva.

- nagyot előre teszik...

- idiótán vannak elrendezve a szabályzó-gombok

- nincs alapbból mindegyikben gyárilag hőmérő

- KICSI a sütők beltere

- FEKETE a sütők beltere

- nincs kerekeken kihúzható rácsozat és nem is szerelhető bele.


Nem tudom miért csak a luxusmasinák kiváltsága a kerekeken guruló rácsozat, hisz filléres dolog.


- zanussinál csak 1 oldalon van hátul gázcsonk, Murphíy szerint mindig a másik oldalon...

- a sütőablak azzal az idióta fekete pöttyözés miatt pont ugyanolyan kicsi mint réges régen.

- miért nem alap a termosztátos gázsütő???

- miért nincs gyárilag magasítható lába 95 cm-ig?

- miért nincs ugyanannak a sütőnek jobbkezes és balkezes verziója? Igen, az égők nem ugyanott esnek jó helyre jobb és balkezesnek, hiszen aszimmetrikus, továbbá szekrényberendezés is befolyásolhatja. Csereberélgetni nem lehet.

- sütőégőt mi a fenéért a sütő végébe rakják, hogy az ember szemét kiszúrja? Miért nem az ajtóhoz és befelé világítana - vagy mindkettőt?


- és végül ki volt az a nagyonidióta aki inox-ot kitalálta? Hálistennek nem olyanom van, hanem fehér. Ennél rosszabb csak a sötétbarna ami egy fekete lyukat ad a konyhában - mindig féltem tőle - rossz a szemem, nem látom.

2019. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!