Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hortobágyi húsos palacsinta...

Hortobágyi húsos palacsinta csirkemellnyesedékből. Ugyanúgy bánjak vele, mint a darált hússal? Csak gondolom a mellet nem kell addig főzni, ugye?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Készits belőle pörköltet, jó zsirosan, és hosszu lével. A lé azért kell, hogy legyen szaftja a palacsintának. Füszerezd, és daráld le. Nem kell neki sok fővés. Tésztaszürőbe daráld, igy elválik a hus és a szaft. A darált hust még megkóstolhatod, esetleg sót kiván, borsot. Lazithatod egy kis tejföllel. Ez megy a palacsintába. Én a levét ugy szoktam, hogy visszateszem a pötköltös lábasba, keverek bele egy kis lisztes tejfölt. Kiforralom, ujra izesitem. Majd ráöntöm a palacsintára.
2012. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Másik megoldás, hogy főzöl belőle egy jó levest, zöldségekkel stb. kiszeded a a húsokat, azt fölteszed egy kis sűrű pörköltszaftra,majd ledarálva, tejföllel, a szokásos módon csinálod.

a levesbe pedig főzöl egy kis tésztát, így kétféleképpen is hasznosíthatod.

2012. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem semmi értelme a sovány csirkehusból levest főzni.A levesnek sem ad semmi zsirosságot,izt, vékony lesz. A főtt hus meg nem veszi fel a pörkölt szaftot, és az is csak főtt hus lesz, nem pörkölt.
2012. júl. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a csirkemellcsontot árulják nyesedéknek, amin elég sok hús is van. azért írtam először levesnek, mert a csontból viszont jóízű leves lehet. a hús meg arra lehet használni, amire akarjuk, vagy a levesben megesszük, vagy leszedve , ledarálva akármi is lehet belőle. még pástétom is.

nem kell azonnal kötekedni, hogy levesben főve semmire sem jó...

legfeljebb szerinted.

2012. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
A nyesedék nem csontos. Azért nyesedék, mert lenyesik a csontról. Ez nem kötekedés.
2012. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A filét is lenyesik a csontról, mégsem nyesedék...
2012. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!